TEK AMACIMIZ TÜM BELEDİYELERİ ALMAK VE CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK

Mehmet Gürel yaptığı basın açıklamasında “aday olma yarışı bitti, şimdi partimizi iktidara taşıma süreci başladı” dedi.

Mehmet gürel açıklamasına şöyle devam etti;

Bilindiği üzere yaklaşık 6 ay boyunca Sn. Vefa Salman ve ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalova Belediye Başkan Adayı olabilmek amacı ile çekişmeli bir yarış içindeydik. Bu rekabet her ikimiz için de sadece aday olabilme yarışı değildi. Aynı zamanda partimizin kamuoyunda doğru algılanması, ideolojimizin gerektirdiği yaklaşım ve projelerin halka doğru sunulması çabasını da içeriyor idi. Bu bağlamda, bu süreci doğru yönettiğimize inanıyorum. Aday belirleme yöntemi olarak sürecin başından beri hem CHP örgütünün eğilim yoklaması yöntemiyle hem de Yalova Halkı’nın anket yöntemiyle tercihlerinin belirlenmesini savundum. Benim ve çalışma arkadaşlarımın önceliği olan CHP üyelerinin tamamının katılımıyla Belediye Başkan Adayının Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri adaylarının belirlenebilmesi noktasında gayretlerimiz ne yazık ki belediye başkan adayımızı belirlemede başarıyla sonuçlanmadı. Umarım en azından önümüzdeki süreçte belediye ve il genel meclis üye adaylarımızı belirleme sürecinde CHP örgütünün sesine kulak verilir.  Çünkü her zaman söylediğimiz gibi gücümüz örgütümüz” dür.

Genel Merkezimizin Sn. Vefa Salman ‘ı adayımız olarak belirlediği günün hemen sabahında ben de adayımızı arayarak tebrik ettim ve süreçte belediyeyi alabilmemiz için elimizden gelen desteği vereceğimizi kendisine ilettim.

Tabi ki 6 ay boyunca işlerimizden ve ailelerimizden uzakta kalarak partimiz için çalıştık. Çalışarak ekmek paramızı kazanan kişiler olduğumuz için geçtiğimiz süreç içerisinde işlerimizi hızlı bir şekilde toparlamaya ve ailelerimize zaman ayırıp dinlenmeye çalıştık. Sonuç itibarı ile yaşadığımız parti içi bir yarıştı ve bitti. Bize göre yanlış veya eksik olduğunu düşündüğümüz partisel uygulamaları tartışma vakti bugün değildir. Önümüzdeki süreçteki kongrelerimizde CHP’liler olarak bizler bu yanlış veya eksikleri bertaraf edecek çalışmalar yaparız.Bugün, belediyeyi alma günüdür. Ulusal anlamdaki politik gelişmeler sonucunda oluşan toplumsal algı ve yereldeki sinerji CHP’ni Yalova’da iktidar yapmaya yeterlidir. Partimiz kesinlikle belediye seçimini kazanacak ve adayımız da belediye başkanı olacaktır. Bu bağlamda tüm şartlar olgunlaşmıştır. Hem Yalova Halkı mevcut belediye başkanına tepkilidir hem de artık AKP’nin nasıl bir parti olduğunu son gelişmelerle açıkça görmüştür.

Önümüzdeki yerel seçimler sadece belediye başkanlarının belirlendiği seçimler olmayacaktır. Ülkeyi karanlıktan aydınlığa çıkarma mücadelemizin ilk adımıdır bu yerel seçimler. Bizlere düşen görev tüm egolarımızdan sıyrılıp CHP’yi iktidar yapmak ve Yalova’daki tüm belediyeleri almaktır. Bu seçimlerde Armutlu’ dan Altınova’ya kadar tüm belediyeleri almak için azami gayret göstermeliyiz. Biz Cumhuriyet  Halk Partiliyiz. Partili kimliğimiz tüm yaklaşımlarımızın üstündedir ve sorgulanmaya açık değildir.

Sosyal Demokrat İdeolojiyi, Demokrasiyi ve Cumhuriyeti; savunmaya, geliştirmeye ve yaymaya olan hevesimiz, herhangi bir siyasi çekişmeye konu olacak bir yapı değildir. Yalova yerelinde de başarıya ulaşabilmek için belediye başkan adaylarımıza var gücümüzle destek olmamız gerekmektedir.

Benim için Cumhuriyet halk Partisi’nden belediye başkan aday adayı olmak ve bu süreci sonuna kadar ilkeli bir şekilde taşımak bile onur duyduğum bir harekettir. Tüm bu süre boyunca hem CHP Örgütünden hem de Yalova Halkından inanılmaz bir destek aldığımın bilincindeyim. Bu beni çok gururlandıran ve duygulandıran bir durumdur. Bana bu süreçte destek veren öncelikle çalışma arkadaşlarıma, partimin değerli üyelerine ve bu toprakların duyarlı insanlarına çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun. Taraf olabilmek yürek ister. Bu insanlar da bu yüreğe sahip insanlar olduklarını göstermişlerdir. Umarım ben de bu süreçte bu yürekli insanları üzecek, kıracak bir şey yapmamışımdır.

Şimdi bana destek veren herkesten aynı samimiyet ve inançla belediye başkanımız Sn. Vefa Salman’a destek vermelerini rica ediyorum. Hep beraber adayımızın elinden tutalım ve şu belediyeyi layık olduğu yönetime kavuşturalım.

Partimin iktidarı için elimden geleni yapmaya çalışacağımı önemle vurgular, önümüzdeki süreçte demokrasi mücadelemizi daha da güçlü bir şekilde vereceğimizi belirtmek isterim.

Gün belediyeleri alma günüdür. Nazım Hikmet’in; ” Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim” dizeleriyle yoğrulan kimiklere sahip bizler için gün; Yalova Belediyesi’nde Chp bayrağını dalgalandırma günüdür. Güçlü, Güzel ve Güvenli bir Yalova oluşturabilmek ümidi ile saygılarımı sunarım..

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.