VEFA SALMAN’IN İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

CHP Grup Başkanvekili Yalova  Milletvekili Muharrem İnce, CHP  İsmetpaşa Mahallesi seçim irtibat ofisinin açılışına katıldı. İnce, CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ın seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada  “Yalova Belediye başkan Adayı Vefa Salman’a kefilim” dedi.

 

İsmetpaşa Seçim İrtibat burosunun açılışından sonra İnce ve Salman ile birlikte partililer, İsmetpaşa Mahallede  bir yürüyüş gerçekleştirdi.  CHP Gurup başkanvekili İnce’nin, Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’nın arkasından yürüyerek seçim çalışmalarına katılması Mahalle halkının beğenisini toplarken, seçmenler İnce’nin bu davranışını alkışlarla desteklediler. Vatandaşlar İnce’nin yolunu keserek “ sizlerle gurur duyuyoruz. Türkiye’nin ve Yalova’nın gururu oldunuz. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunun vekili olmanıza rağmen Yalova’da belediye başkan Adayının arkasından yürüyorsunuz. Seninle ve Vefa Salman’la gurur duyuyoruz” dediler.

 chp-vefa-salman-ismetpaşa-mah-irtibat-bürosu-konuşma

 

Salman: “İsmetpaşa Mahallesi Ayrı Bir Öneme sahip.”

CHP İsmetpaşa Seçim İrtibat Ofisi’nin açılışına  CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman, CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, CHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez, Belediye ve il Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Açılışta konuşan CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman, İsmetpaşa Mahallesi’nin kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Aday adaylığı sürecinde ve adaylığı sonrasında ilk ziyaretlerini hep bu mahalleye yaptığını dile getiren Salman, ” İsmetpaşa Mahallesinin bu seçimlerle ilgili bende çok ayrı bir yeri var. Aday adayı olduktan sonra Yalova’yı gezmeye ilk buradan başladım. Aynı şekilde aday olduktan sonra da bu halka verdiğimi sözü tutup seçim turlarıma yine ilk buradan başladım. İlk seçim büromuzu da burada açıyoruz” dedi.

 

İnce: “Koçal Yalova Halkını Birkez Aldattı. İkinci Kez Aldatamaz”

CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise konuşmasında Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’a yüklendi. Koçal’ın halkı AKP’den kurtarma vaadi ile kandırdığını daha sonrada gidip AKP ile ortak olduğunu vurgulayan İnce “2009 yılında Belediye Başkanı olan arkadaşımız buraya gelip size, ‘Bu CHP, AKP’yi yenemez ben yenerim bana oy verin, sizi AKP’den kurtarayım’ dedi. Sizde oy verdiniz. Sonra çıkıp AKP’ye gitti. AKP’den sizi kurtaracak olan arkadaş, AKP ile ortak oldu. Şimdi elinize bir fırsat geçti. Bir taşla iki kuş vuracaksınız. Hem Ampulü söndürecek, hem de sizi kandırana cevap vereceksiniz. Bu sizin elinizde. Ben adayımıza kefilim. Geçmişte hakkını vererek Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Belediyeye uzak birisi değil. Size bir müjde vereyim. İstanbul’u alıyoruz. Yalova’yı da aldık mı karşıyı Yalova’ya bağlarız” dedi

 

 

İnce:  “Türkiye’de Artık Rejim Değişmiştir”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın savcı tarafından ifadeye çağrılmasına rağmen ifade vermemesini eleştiren İnce,  durumu rejim değişikliği olarak niteledi. Türkiye’nin Padişahlığa doğru gittiğini dile getiren İnce, “30 Mart 2014 tarihinde sadece bir Belediye Başkanını seçmeyeceğiz. Bunun ötesinde bir seçim yaşayacağız. Herkes bunun farkına varmalıdır. Siz çocuğunuzu okutamazken, çocuğunuza yurt bulamazken, çocuğunuzun cebine harçlık koymakta zorlanırken birilerinin kutularından milyon dolarlar çıkıyorsa bu gidişe bir dur demeniz lazım. Başbakanın oğlunun ifade vermeye gitmemesi Türkiye’de bir rejim değişikliğidir. Sizin çocuğunuza polisten yazı gelse uyku uyuyamazsınız. Sizin çocuğunuzla Başbakanın çocuğu arasında ne fark var. Eğer burası hukuk devletiyse hiç bir fark yoktur. Eğer bu ülkede savcı Başbakanın oğlunu ifadeye çağırıyorsa, Başbakanın oğlu da meydan okuyor ve gitmiyorsa Türkiye Faşist bir devlet olmuştur. 76 milyon bu kötü gidişe dur demeliyiz. Benim müsteşarım, benim valim diyor. Yakında benim hakimim, benim savcım diyecek. Türkiye’de hukuk işlemezse, ucu Başbakanın oğluna dokunacak diye TBMM kanun değiştiriyorsa Türkiye bir Padişahlığa doğru gider” dedi.

 

İnce “Türkiye’nin Çivisi Çıkmış”

Konuşmasına Türkiye’nin çivisinin çıktığını dile getireren İnce, ” TÜBİTAK’ın başına bir kereye mahsus Başbakan’ın atadığı kişi gelecek.  MİT Müsteşarını yargılamamak için gece yarısı kanun çıkartacaklar. Gazetelerin, televizyonların yayın durdurma yetkisini Başbakan alacak. Sonra bu ülkede yolsuzlukları, hırsızlıkları engelleyeceğiz, öylemi? Bu mümkün değil. Türkiye batmış. Türkiye’nin çivisi çıkmış. Yargı kokmuş. Adalet çökmüş. Üniversite bitmiş. Ordu dağıtılmış. Bu milletin 90 yıllık birikimleri ise çalınmış. 89’da yolsuzluklar konuşulurken bu millet dur dedi. 2014’de hep beraber aynısını yapmalıyız” dedi

 

İnce Ve Salman’a Sevgi Seli

İsmetpaşa Seçim İrtibat burosunun açılışından sonra İnce ve Salman ile birlikte partililer, İsmetpaşa Mahallede  bir yürüyüş gerçekleştirdi.  CHP Gurup Başkanvekili İnce’nin, Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’nın arkasından yürüyerek seçim çalışmalarına katılması Mahalle halkının beğenisini toplarken, seçmenler İnce’nin bu davranışını alkışlarla desteklediler. Vatandaşlar İnce’nin yolunu keserek “ Sizlerle gurur duyuyoruz. Türkiye’nin ve Yalova’nın gururu oldunuz. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunun vekili olmanıza rağmen Yalova’da belediye başkan Adayının arkasından yürüyorsunuz. Seninle ve Vefa Salman’la gurur duyuyoruz” dediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.