“YAKUP’UN HAYALLERİ YALOVA’YA KABUS OLDU”

“Yakup Koçal hayal kurdukça Yalova batıyor, mümkünse hayal kurmasın” diyen Vefa Salman sert ifadelerle belediye başkanına yüklendi. Salman yazılı açıklamasında:

Sayın Koçal artık okuduğunu da anlamıyor. Dubaların takılması da kaldırılması da bizim projemiz değil, senin korkularının yansıması. Seçimi kaybetme korkusu o hacı yatmazları sana kaldırttı. Kaldırma gerekçelerine bütün Yalova güldü farkında değilsin. Yok efendim bisiklet alanına insanların alışması bekleniyormuş, esnafla görüşülmüş birlikte karar verilmiş v.s. hala insanları enayi yerine koymaya kalkıyorsun. Sen hiç esnaflık yapmadın ki. Eve akşam ekmek götürmenin zorluğunu bilmezsin. Oturup saatlerce müşteri bekleme sabrını bilmezsin. Kapıya alacaklı geldiğinde komşu esnaftan ödeme yapmak için alınan borcu da bilmezsin. Anlamazsın esnafın derdini, anlamadığın için koydun o hacıyatmazları esnafın kapısının önüne. Trafikte hepten çekilmez hale gelince baktın ki oy vermeyecek insanlar, sökmeye başladın milletin parasıyla taktıklarını. İşte senin projelerin böyle projeler, böyle akıl almaz işleri ancak sen hayal edersin.

Daha önce demiştim, yediğin naneleri herkese hatırlatacağım diye. Hani bizim için “hayal kurmaktan acizler” demişsin ya, sırası gelince bizim hayal gücümüzü göreceksin. Ama önce senin şu geniş hayal gücü(!) ürünlerini hatırlayalım. 1999-2004 başkanlığın döneminde vaat ettiğin Samanlı Köye kuracağın “UYDU KENT” ne oldu? “BİLİŞİM KENTİ [email protected]” ne oldu? Tabelaları bile değiştirmiştik. Hepsi yalan mı oldu ne oldu Yakup bey? Devamı gelecek bekle…

Gelelim bugünlerde yediğin taze nanelere, stadyumun olduğu yere kent meydanı yapacağını anlatıyorsun ya proje diye. Hadi bi de arazinin Yalova Spor’a ait kısmını konut alanına çevirip kime peşkeş çekeceğini anlatsana hepimiz merak ediyoruz. Diğer yandan ne oldu senin bu arboretum işi ? haber alamaz olduk. Yalova esnafına, özel proje alanı içinde yandaşlarınla kurgulayacağınız “AVM” müjdesini ne zaman vereceksin?

Bence AKP il Başkanı Pehlivan tahmininde yanılmış. Yakup Koçal %15’ten fazla oy alırsa siyaseti bırakırım diyordu. Bu gidişle %15 dahi pek mümkün gözükmüyor. Hesaplarınızı tekrar gözden geçirin.

 

Vefa SALMAN

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.