ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER SOYTARI KRAL’LA GÜLDÜ

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi ÇKM’nin organize ettiği “Soytarı & Kral” adlı çocuk oyunu ve illüzyonist Okan Okay’ın gösterisini yüzlerce ilköğretim öğrencisi ilgiyle izledi. Çiftlikköy Be –Sa Düğün Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seans şeklinde sahnelendi.

 

Etkinlik öncesinde kısa bir konuşma yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, ilk sömestre döneminde de çocuk tiyatrosu gösterisinin Çiftlikköylü çocuklar için sahnelendiğini hatırlatarak, “Çocuk tiyatrosunu çocuklarımızın kültür sanat eğitiminin temellerinin atılması açısından son derece faydalı buluyorum. Çocuklarımız hem eğleniyor hem de tiyatro kültürü alıyor. İlçemizdeki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz için öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimize de söylediğimiz gibi her zaman Çiftlikköy Belediyesi ile bu şekilde etkinlikler gerçekleştirmeye hazırız. Çocuklarımıza iyi seyirler diliyorum” diye konuştu.

 

 

Çiftlikköy’ün ilköğretim okullarından gelen yaklaşık 500 öğrencinin ilgiyle izlediği çocuk tiyatrosunda yalan söylemenin zararları anlatıldı. Çağlar Keser, Özgür Bulut ve Erdem Karadere’nin rol aldığı Soytarı & Kral oyunu tek perde olarak Bir Eda Tiyatrosu Bulut Prodüksiyon tarafından sahnelendi. Ferit Bulut’un yönettiği, Eşref Seyitoğlu’nun yazarı olduğu oyunun sonunda minik izleyiciler oyuncuları alkış yağmuruna tuttu. Çocuk tiyatrosunun ardından sahne alan deneyimli illüzyonist Okan Okay da birbirinden renkli illüzyon gösterileriyle çocukların kalbini fethetti. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.