SAMANLI HALKI DURAK İSTİYOR

Yalova-Termal güzergahında çalışan bazı minibüslerin Samanlı içine de girmeleri köy halkını memnun ediyor. Ancak vatandaşlar durak bulunmamasından şikayet ederek köye durak yapılmasını istiyorlar.

 

Minibüslerin Samanlı içini kullanmalarından dolayı memnun olduklarını belirten köy sakinleri, bazı eksiklerin ise sürekli dile getirmelerine rağmen yapılmadığından dert yanıyorlar.

 

Durak olmadığını ve bu yüzden yağmurlu ve soğuk havalarda açık alanlarda beklediklerini belirten Vatandaşlar, “ Uzun zamandır bu minibüsler köy içinden geçiyorlar. Bizler verilen bu hizmetten oldukça memnunuz. Ama bu uygulamayı yapan yetkilileri önceden de görev çağırdığımız gibi yine göreve çağırıyoruz. Bakın Durak Yok ve bu yüzden açık alanlarda bekliyoruz ve yağışlı havalarda zor durumda kalıyoruz. Bunu bir çok yetkiliye dile getirmemize rağmen topu hep birbirlerine attılar. Bununla kim ilgilenecekse ilgilensin. Sonuçta burada bir mağduriyet var” dediler.

 

Yollarının yeni yapıldığını ve belli bir kısımların ise kaldığını belirten Vatandaşlar; “Yollarımız yeni yapıldı ve haşa yapımı devam ediyor. Yolun yapımının uzun sürmesinden dolayı Minibüsçü arkadaşlarda şikayetçiler. Yeni yapılan kısımlara kasisler yapılsın. Sonuçta burası köy içi ve mahalle arası ve araçlar yolun yapılmasından dolayı hızlı gitmeye başladı” şeklinde konuştular.

Kaynak: yalova77.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.