500 EVLER SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI

Çiftlikköy’ün 500 Evler Mahallesi’nde yaklaşık 478 bin liraya mal olacak olan sosyal tesislerin temeli atıldı. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği temel atma töreninde konuşan Çiftlikköy Belediye Başkanı ve CHP Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, “Belediye Başkanı olarak mahalleye verdiğimiz tüm sözleri tutuyorum. Bizden yapması, çalıştırmasını mahalle sakinlerine bırakıyorum”  diye konuştu.

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-M-Dag4-web6

DAĞ, “VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİRER BİRER TUTTUK”

500 Evler Mahallesi sakinlerinin sosyal aktivitelerini yapabileceği bir tesisi kendilerinden istediğini anlatan Başkan Dağ, “Mahalle olmasından sonra birer birer hizmetleri yapacağımızı söylemiştik. Daha bir yıl olmadan 500 evler mahallesinde yol çalışmalarımız, kaldırım çalışmalarımız, düğün salonunun içinde açık anfi şeklinde düzenlenmesi, tretuvarların yapılmasını bugün itibariyle bitirdik. 500 evler sakinlerine vermiş olduğumuz sözleri birer birer yerine getirdik. 500 evler sakinleriyle hep birlikte burada faaliyetler yapacağız. Nasıl isterlerse öyle yapacaklar. Önemli olan belediye başkanının söz verip bunu yerine getirmesidir. Bizden yapması, çalıştırmasını mahalle sakinlerine bırakıyorum” dedi.

“500 EVLER SANDIKTAN FUL ÇIKSIN İSTİYORUM”

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-9-web6

2014 yerel seçimlerine çok kısa zaman kaldığını belirten Dağ, mahalle sakinlerinden İsmail Çavuşoğlu’nu da bu dönem yanlarına aldıklarını söyleyerek,  “Size çok iş düşüyor. Bu dönem 30 Mart’ta sandıktan 500 Evler’in full çıkmasını istiyorum. İsmail arkadaşımıza verecek olduğunuz desteğe şimdiden teşekkür ediyorum. O, sizin bir elçiniz olacak. Yerel seçimlerin 500 Evler sakinlerine hayırlar getirmesini diliyorum. Hizmet binasının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

İNCE, “500 EVLER, AMPUL KAFAYA DERS VERMELİ”

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-8-web6

Dağ’ın ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise, “Bunların kulaklarını yere değdirmelisiniz. Burada sıfır AKP olmalı, silme götürmelisiniz. Bu kafa bir ampul kafadır. Bunlardan hep birlikte kurtulacağız” diye konuştu.

İnce konuşmasında şunları dile getirdi;

“Buraya Sayın Metin Dağ’u övmeye, destek istemeye gelmedim. Zaten biliyorlar, Marmara Bölgesi’nin en başarılı belediye başkanı seçildiğini. Bunu siz de biliyorsunuz. Ben size bir şey anlatmak istiyorum. Hepimiz bir yerlerden geldik buraya. Kimsenin kimseye üstünlük taslamaya, onu aşağılamaya, eleştirmeye hakkı yok, herkesin etnik kimliği kendinedir. Bir belediyenin ya da bir hükümetin, kişilerin inançlarıyla ya da onların etnik yaşamlarıyla ilgilenme hakkı yoktur. Devlet böyle bakmalı. Ben o mecliste 500’ün üzerinde konuşma yaptım. 13 yıldır milletvekilinizim. En çok konuşan, en çok gezenlerden biriyim. Seçime kadar sadece Yalova’yı değil, Türkiye’yi dolaşıyorum. Bu kötü gidişi, ülkenin bu kötü gidişatını anlatmak için.

“COŞKUN SADECE BENİ DEĞİL, HEPİMİZİ AŞAĞILADI”

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma--M-İnce7-web6

Yalova’da bir milletvekili daha var, o arkadaşımız da bırak Türkiye’yi gezmeyi, zaten Yalova sınırları dışına çıkınca onu kimse tanımıyor, Yalova’yı da gezmiyor. Onu bırak, zaten 5 kere çıkmış o kürsüye topu topu, beşincisinde ne yaptığını hepiniz birlikte gördünüz. Bana dedi ki, ‘sen derenin ötesinden geldin’, dedi. Yani suyun ötesi demek istiyor, onu bile tam söyleyemiyor. Yani bana diyor ki, sen göçmensin, sen muhacirsin, sen ikinci sınıf adamsın diyor, beni aşağılıyor. Beni aşağılaması demek, aynı zamanda sizi de aşağılamaktır. Beni tek başıma aşağılamıyor, hepimizi beraber aşağılıyor. Şimdi sizin ona bir ders vermeniz gerekiyor, ben saklamıyorum, gizlemiyorum. Ben baba tarafından Balkanlardan, Rumeli’den gelmiş bir göçmen ailenin çocuğuyum. Ben bununla gurur duyuyorum, bu benim şerefim, onurum. Anne tarafı da Karadenizden gelmiş. İki dedem de buraya gelmiş, ben Rumeli – Karadeniz ortak yapımıyım. Ne bunu inkar ederim, ne de başka bir şey derim. Ama sizden bir şey istiyorum, sevgili hemşerilerim. Burada silme götürmelisiniz, bunların kulaklarını yere değdirmelisiniz. Böyle şıp diye yere değdirmelisiniz.

“BİZ EVLAD-I FATİHAN’IZ DEYİN, DERSLERİNİ VERİN”

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-3-web6

Size gelip te bunu telafi etmek isteyeceklerdir. Yok işte yanlış anlaşıldı da, yok işte belediye başkanlığıyla ilgili değil bu, milletvekiline kızıp da belediyeyi cezalandırmayın diye sizden af dileyeceklerdir. Bakın sizden bir şey istiyorum, benim milletvekilliği seçimimde ne istiyorsanız onu yapın. Ama şurada belediye başkanlığı seçiminde, bunlara bir ders verin. Buradan sıfır AKP çıksın, sıfır AKP. Bunlara şu dersi verin; Sen bizi aşağılayamazsın. Biz Evlad-ı Fatihan’ız. Biz babamızın keyfine gitmedik Rumeli’ye. Çıkış noktamız Anadolu’ydu. 500 yıl sonra tekrar bu topraklara geri geldik. Bu toprakların has evladıyız. Ona şunu söylemek lazım, Atatürk’te bu topraklara oradan geldi. Kurtuluş Savaşı’nın bütün planlayıcıları o topraklardan çıkmıştır. Bütün kumandanları oradan çıkmıştır. Bana bir söz verin, bizi aşağılayan, bize derenin ötesindekiler diyen, bizi 2.sınıf vatandaşmış gibi gösteren bu zihniyete, bu ampul kafaya hep beraber ders verelim. Bu kafa ilkel bir kafadır, bu kafa çağdışı bir kafadır, bu kafa bir ampul kafadır. Bundan hep birlikte kurtulacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili İnce, Başkan Dağ ve CHP İl Başkanı Özcan Özel, temel atma butonuna birlikte basarak ilk harcı birlikte attı.

ÇİFLİKKÖY’ÜN İLK MİNİMALİST TARZ BİNASI OLACAK

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-2-web6

Yaklaşık 478 bin liraya mal olacak olan 500 Evler Mahallesi Sosyal Tesis Binası içinde muhtarlık evi de yer alacak. 174,5 metrekarelik taban alanı üzerine kurulacak olan yapı, mahallede çağdaş ve modern mimarlığın izlerini taşıyacak. Çiftlikköy’deki ilk minimalist tarz binası olarak şekillenecek olan binanın zemin katında 132 metrekarelik depolu işyeri ve 1 adet 44 metrekarelik muhtar ofisi olacak. 1.katta sosyal etkinlik, toplantı, düğün ve özel günlerin nezih bir ortamda yapılabilmesi için tasarlanmış 272 metrekarelik alan içinde konuk odası, dinlenme odası, mutfak ve toplantı salonu yer alacak. Çatı katında ise 227 metrekarelik kafeterya ile mahalleye teras kafeterya kazandırılmış olacak. Toplam 630,5 metrekarelik inşaat alanına sahip bina, minimum renk, değer ve doku ile tasarlanan, 1960’lar ortaya çıkan minimalist akımın Çiftlikköy’deki ilk örneği olarak özel bir yere sahip olacak.

500Evler-Sosyal-Tesisleri-Temel-Atma-1-web6

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.