Aksa Akrilik genç mühendislerle buluşuyor

 

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Aksa Akrilik, Yıldız Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile kariyer günlerinde bir araya geliyor. Üniversitelerin mühendislik fakültesinde okuyan öğrenciler, Aksa Akrilik’in standına uğrayarak şirket hakkında bilgi almanın yanı sıra, iş ve staj başvurusunda da bulunabilecek.

 

Akrilik elyaf sektörünün öncüsü ve dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olan Aksa Akrilik Mart-Mayıs 2014 tarihleri arasında 3 ayrı üniversitenin kariyer günlerinde gençlerle bir araya geliyor.

 

Aksa Akrilik İnsan Kaynakları ekibi, 27 Mart tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Kariyer Panayırı 2014”, 26 ve 27 Nisan tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi “5.ODTÜ Best Mühendislik Yarışması” ve 16 Mayıs’ta Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği “Sanayi – Öğrenci Buluşma Günü” etkinlikleri kapsamında mühendislik fakültesi öğrencileriyle buluşacak.

 

Etkinlikler süresince öğrenciler Aksa Akrilik’in standını ziyaret ederek arzu ettikleri bölümler için iş başvurularını yaparken, şirket tanıtım sunumunu dinleme fırsatını da bulacaklar.

 

ÜniversiteEtkinlikTarih
Yıldız Teknik ÜniversitesiKariyer Panayırı 201427 Mart 2014
Orta Doğu Teknik Üniversitesi5.ODTÜ Best Mühendislik Yarışması26-27 Nisan 2014
Uludağ ÜniversitesiSanayi – Öğrenci Buluşma Günü16 Mayıs 2014

 

Aksa Akrilik Hakkında:

Akkök Şirketler Grubu’na bağlı olan AKSA Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere, 1971’de Yalova’daki fabrikasında üretime başladı. AKSA, yaklaşık 370 bin metrekarelik bir alanda kurulu dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisidir. Operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak amacı ile teknolojiye yatırım yapmak ve akrilik elyaf için sürdürülebilir, kârlı, yeni kullanım alanları yaratmak vizyonuyla yola çıkan AKSA, yıllar içerisinde gerçekleştirilen yeni teknoloji ve modernizasyon yatırımlarıyla yıllık 308.000 ton akrilik elyaf üretim kapasitesine ulaşmıştır. Bu üretim miktarı, Türkiye’deki akrilik elyaf üretiminin yaklaşık %67’sini, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık %16’sını oluşturmaktadır. Bu oran Türkiye’yi Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci akrilik elyaf üretici ülkesi konumuna taşımıştır. Kendi teknolojisini yaratan ve bunu prensip haline getiren AKSA, 2006 yılında yatırım kararı alınan karbon elyafı da %100 Türk mühendislerinin eseri olarak üretmiştir. Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş ile dünyaca ünlü The Dow Chemical Company firmasının iştiraki Dow Europe Holdings B.V., karbon elyaf ve karbon elyaf esaslı ürünlerin üretimi ve dünya çapında pazarlanması için 2011 yılında bir ön anlaşma imzalamışlardır. Ön anlaşma sonrasında ise “The Dow Chemical Company (NYSE:Dow)” firmasının tamamına sahip olduğu iştiraki Dow Europe Holdings B.V. ve dünya akrilik elyaf sektörünün lider şirketi Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. (BİST:AKSA) yeni ortak girişimde  bulunarak, DowAksa Advanced Composites Holdings B.V. için nihai anlaşmayı imzalamışlardır. DowAksa Advanced Composites Holdings B.V.’de Aksa ve Dow Europe Holdings B.V. yüzde 50’lik hisseye sahiptir. Modernizasyon, verimlilik, operasyonel, mükemmeliyet ve sadeleşme stratejileri doğrultusunda Aksa Akrilik, yüzde 100 iştiraki olan Ak-Tops’u 2013 yılında tüm faaliyetleriyle birlikte devralmak suretiyle birleşme çalışmalarını tamamladı. Aksa Akrilik, bu birleşme ile dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olarak sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: