BBP’LİLERDEN AÇIKLAMA

Sevgili Yalovalılar , Çok kıymetli vatandaşlarımız;

 

Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin senei devriyesini idrak ettiğimiz şu günlerde bu açıklamayı yapmak istemezdik . Ancak Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadeti ile ilgili bilgisiz , ilgisiz ve yetkisiz kişilerin uluorta yaptıkları ; paylaşım , yazılar , açıklamalar bizi bazı konuları bir kez daha tüm halkımıza anlatmak mecburiyetinde kılmıştır.Liderimizin Şehadetinden sonra gerek Büyük Birlik Partisi , gerek Alperenler camiası ,gerek yakın ailesi ve tüm sevenleri olarak Şehidimizin şehadetini hiçbir zaman bir siyasi şahsi ikbal aracı olarak kullanmadık. Yine hemen her fırsatta Şehidimizin şehadetinin hiçbir kimse –kurum-kuruluş-camia v.b tarafından kendi ikballeri uğruna kullanılmasına da müsaade etmedik. Bilinmelidir ki bu günden sonra da buna müsaade etmeyeceğiz.

 

Muhsin başkanın ebedi istirahangahı

 

Bu vesile ile kamuoyumuzun yakından bildiği önemli birkaç noktayı herkese bir kez daha hatırlatmak isteriz;

 

Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadeti sonrasında hukuken devam eden bir mahkeme ve dava dosyası vardır.Bu dava devam ederken yanlış , mesnetsiz ithamlar ve paylaşımlar hukuka aykırıdır.Bu hukuka aykırı davranışları ısrarla devam ettirenler aslında suç işlemektedirler. Bu paylaşımlarla ilgili olarak dava dosyasını takip eden yetkili merciiler ve avukatlarımız gereken hukuki işlemleri yapacaklardır.

 

Devam eden hukuki süreç içerisinde davanın gidişatını değiştirecek , etkileyecek veya yanlış yönlendirecek hertürlü paylaşım ve iddia hem hukuk önünde hem de halkımızın vicdanında layık olduğu biçimde değerlendirilecektir.

 

25 Mart 2009 Alperenlerin kalplerinin demir mengeneler arasında ezildiği bir gündür. Bugün ve bugünlerde beklediğimiz acımıza ve üzüntümüze gösterilmesi gereken saygıdır. Gösterdiğimiz vakara ve sabra karşı istediğimiz saygı çok fazla bir istek değildir.

 

25 Mart 2009 dan bu güne kadarki sürece , yaşananlara ve bilinenlere rağmen , 22 mart 2014 tarihinde Yalova lı bir siyasinin eşine ait olduğu iddia edilen sosyal medya hesabından yapılan mesnetsiz ve ne amaca hizmet ettiğini bilemediğimiz paylaşım bizi üzüntüye sevketmiştir. Söz konusu paylaşımda  ; Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetin bir devlet büyüğü emri ile gerçekleştirildiği iddiaları yeralmaktadır. Bu tür paylaşımları kim yaparsa yapsın hukuki bir suç teşkil etmektedir.

 

Hele bu paylaşımlar belirli bir siyasi parti mensupları yada onların yakınları tarafından da yapılıyorsa daha faklı boyutlara çekilebilir. Vatandaşlarımızın bu tür paylaşımları yapması kesinlikle doğru değildir. Bu paylaşımların ne tür bir amca hizmet ettiğini ise bilememekteyiz. Ancak hayırlı bir amaca hizmet etmediği kanaatindeyiz.

 

Bu Yalova’da gerçekleşen olay ilk değildir daha öncede Akpartili başka yöneticiler ve mensupları da birtakım sosyal paylaşımlar yapmışlar ve söylemlerde bulunmuşlardı. Anlıyoruz ve inanıyoruz ki Muhsin Yazıcıoğlunu’nun şehadet davası Türk milletine malolmuş bir davadır. Milletimizde vicdan sahibi her fert bu dava için yüreğinde bir sızı duymaktadır.Belki bu sızıdan dolayı duygularını ifade etmek ihtiyacı hissetmektedir.Ancak üzerine vazife olmayan ilgisiz ve bilgisiz kişilerin bu dava hakkında olur olmaz paylaşım ve yorumlar yapması kabul edilebilir bir davranış değildir.Hele yapılan paylaşımlar mesnetsiz , kışkırtıcı ve kavga ortamı yaratıcı ise işte bunu asla kabul edemeyiz ve devamına müsaade etmeyiz.

 

Şimdi tüm ilgililere ve halkımıza bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki ; Şu anda ortaya çıkarılmak istenen kavga , hesaplaşma ve karmaşa ortamına Alperenleri de katmak hevesi bunları yapanların kursaklarında kalacaktır. Muhsin Yazıcıoğlunu’nun dava arkadaşları onun gösterdiği yolda adam gibi adam olmaya devam edeceklerdir. Zor bir süreçten geçen ülkemizde Muhsin başkanın dava arkadaşları dik duracak , düz yürüyecek ve doğruyu konuşacaklardır.

 

Muhsin başkanın dava arkadaşları bizler kimsenin provakesine gelmeyeceklerdir. Türlü söylentiler , mesnetsiz haberler ve olur olmaz paylaşımlar ile Büyük birlik partisi ve  alperenler bir başka parti ve cemiyet mensupları ile kavgaya girecek değillerdir. Kimse Şehid liderimizin kanı üzerinden siyasi bir hesap yapmaya kalmasın zira hesapları tutmayacaktır.

 

Ayrıca Yalova Milletvekilimiz Sn. Temel Coşkun’un ve Ak parti il yöneticilerinin Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na duydukları sevgi ve saygıyı da biliyoruz. Bu çerçevede adı geçen Akparti  belediye meclis üyesi ve adayının eşinin yaptığı mesnetsiz iddialı paylaşım hakkında gerekeni yapmalarını. Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na karşı Her fırsatta dile getirdikleri sevgi ve saygılarının göstergesi olarak kamuoyuna yapacakları doyurucu , akılcı açıklamalarını bekliyoruz. Sn Milletvekilimiz ve Akparti yetkilileri gereken hukuki yaptırımı yapmalı ve kamuoyu vicdanını rahatlatmalıdırlar. Bu ve bundan sonraki süreçte bu tür mesnetsiz ve provake edici girişimleri de engelleyecek tedbirleri şimdiden almalıdırlar.

 

Yüce Türk milleti şunu bilmelidir ki , Muhsin Başkanın dava arkadaşları ; Muhsin Başkanımızın kanını yerde bırakmayacak ,bu davanın aydınlatılması için kanının son damlasına kadar gereken MEŞRU MÜCADELEYİ sergileyeceklerdir.

 

Ancak asla ve asla Şehid Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadeti üzerinde siyaset yapılmasına müsaaede etmedik ve etmeyeceğiz. Ayrıca kimse bizi tahrik ederek bir kavganın içine sokamayacaktır. Mesnetsiz iddialara kanıp anlamsız kavgalara girerek haklı davamızda haksız duruma düşmeyeceğiz. Biz VATAN MİLLET SEVDALILARIYIZ hiç kimsenin gücü bizi millet menfaatlerinin dışında bir yola çevirmeye yetmez.

 

Muhsin başkan diyordu ki ; Bizler aynı fikirde olmak zorunda değiliz , aynı kavimden  , aynı mezhebden olmak zorunda değiliz. Biz bu aziz vatanda farklılıklarımız ile birlikte yaşayabilirsek o zaman mutlu oluruz , ancak o zaman millet oluruz.

 

Bir hayalim varBütün vatandaşlarımızın, ayyıldızlı bayrağın altında şerefle yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum.

 

Bir hayalim var: Başını örtenle, açanın aynı üniversitede yasaksız, kavgasız kardeşçe yaşadığı bir ülke hayal ediyorum.

 

Bir hayalim var: Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni ayrımı olmadan, zengin-fakir ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir Türkiye istiyorum. Kısacası; Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar kaynaşmış, güçlü bir Türk dünyası hayal ediyorum. Büyük bir Türkiye hayal ediyorum.

 

 

Muhsin Başkanın dava arkadaşları ve sevenleri adına ;

Fikret KIR  , Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi

Talip Bayburtlu , Büyük Birlik Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı

Ahmet Gülerman , Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanı

Kürşat Ayhan , Alperen Ocakları Yalova İl Başkanı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.