BÜLENT ARINÇ, YAKUP KOÇAL’A DESTEK OLDU

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçime 2 gün kala Yalova’ya gelerek AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal’a destek verdi.

         Yalova il protokolü tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti’nin İstanbul Caddesi’ndeki partisinin seçim irtibat ofisini ziyaret ederek, Yalovalılara seslendi.

         Partililere ve halka hitap eden Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları söyledi;

 

bülent arınç yalovada

 

‘Yerel seçimi yerel seçim olmaktan çıkarıp hükümetimize karşı bir savaş haline getirdiler. Bana, Başbakanımıza, Ahmet’e, Mehmet’e, sahte ses kayıtlarıyla kişilik haklarımıza müdahale etmeye çalışıyorlar. Bunlara üzülüyoruz, kızıyoruz ve yasal tedbirlerimizi alıyoruz ama daha dün akşam çok büyük bir alçaklık yaptılar, vatan hainliği yaptılar. Devletimizi yıkmak için bir komployu açıkladılar. Biz de yasal haklarımızı kullandık. Şahısların söz konusu olduğu bir yerde bunu hazmedebilirsiniz ama bu devlet, bu bayrak, bu vatan bizim. Bu komployu yapanların, bu ihaneti işleyenlerin elbette hesapları görülür ama öncelikle bunları kınamak gerekmez mi? Bunları lanetlemek gerekmez mi? Türkiye ile ilgili, dış politikamızla ilgili bir konunun Süleyman Şah Türbesi’ndeki Türk bayrağına, Türkiye’nin güvenliğine karşı vuku bulacak bir tecavüze karşı Türk askerinin ne yapacağının konuşulduğu bir toplantının ortam dinlemesi ile kayıtları tutulur ve Türkiye adına servise konulursa, iktidarın da muhalefetin de buna karşı çıkması gerekmez mi?’ dedi.

Kaynak: Manşet Gazetesi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.