CHP İL BAŞKANIN’DAN AKP İL BAŞKANI PEHLİVAN’A SERT YANIT

“ÇEVRENE VE AYNAYA BAK EYY PEHLİVAN ŞİRKETLERİ GÖRECEKSİN”

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan’ın CHP Parti değil şirket gibi” açıklamasına yanıt vererek “ Partileri şirketlere çevirenlerin kim olduğunu görmek istersen, Belediye başkanınla birlikte aynaya bir bak “ dedi.

 

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve AKP Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal’ın açıklamalarına yanıt verdi.

 

 

Özel yaptığı açıklamada  “Bunlar günü birlik siyaset yapar, rüzgar nereden eserse yelkeni oraya açar. Bunlar için siyaset Yandaşı kayırmadır. İhale nerede varsa çadırı oraya kurarlar. Bunlara siyaseten dönek derler. Bu insanlar bir defa dönmeye başlamasın, bu dönmenin sonu yoktur. “ dedi

 

 

Özel açıklamasında “AKP il Başkanı Mustafa Pehlivan’a tavsiyem bize ne yapacağımızı göstermek yerine çevresine ve aynaya baksın. Zira biz bize “adam ol Mustafa” diyenlerle siyaset için bir araya gelmeyiz. Biz siyasette, sosyal yaşamda, iş yaşamında, Yalova için, Türkiye için kader birliği, yol arkadaşlığı yapmış insanlarız ve bir birimizi makam, mevki, imkan, ihale için de asla satmayız” dedi

 

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, AKP il Başkanı Pehlivan’ın “CHP Aile Şirketi Gibi” açıklamasına “ Ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarları, ortalıkta dolaşan ses kayıtlarıyla “Aile Şirketinin” bireylerini görmeyen AKP il Başkanı Sayın Pehlivan, iç güdüsel olarak kendi partisi için söyleyemediklerini bize dil uzatarak konuşmaktadır. AKP’nin, yönetim anlayışının bir ticaret şirketi mantığı ile yönetmeye çalıştığı Ayakkabı kutularıyla ortaya çıkmıştır” dedi

 

 

AKP il Başkanı Mustafa Pehlivan ve AKP adayı Yakup Koçal’ın Yalova’da sokaktaki insanların tepkilerinden çekinerek, kendi ayaklarına taşıyarak getirdiği seçmenlere, AKP’nin başarı masallarını anlattığını, ancak, maskelerinin düştüğünü belirten Özel” Yalovalılar 1 Mart günü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiğimiz ve binlerce Yalovalının katıldığı mitingle bu yalanı suratlarına haykırmış ve AKP’nin Yalova’daki yalan rüzgârlarına son vermiştir” dedi.

 

 

Yalova halkının hangi partinin ve belediyenin  bir şirket gibi yönetildiğini çok iyi bildiğini belirten  CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel “ Eyy Pehlivan;  sen önce kendi partine bak, adı Aileyi Kalkındırma Partisi’ne dönüşmüş, ayakkabı kutularıyla anılan bir partinin il Başkanı olarak bizim birlikteliğimize saygı duy. Zira biz bize “adam ol Mustafa” diyenlerle siyaset için bir araya gelmeyiz” dedi.

 

 

Pehlivan’ın yaptığı açıklamaların gerçekte,  mahdumların nasıl zenginleştiklerini ve ayakkabı kutularını gizleme savaşı olduğunu belirten Özel  “Parti değil şirket yorumunu yapan Pehlivan, sen bu değerlendirmeyi yapmadan önce aynaya bak. Daha dün sana “adam ol Mustafa” diyenlerle, “yüzde 15 oy alsın siyaseti bırakırım” dediklerinle yol yürüyorsun.

 

Biz siyasette, sosyal yaşamda, iş yaşamında, Yalova için, Türkiye için kader birliği, yol arkadaşlığı yapmış insanlarız ve bir birimizi makam, mevki, imkan, ihale için satmayız” dedi

 

 

ÖZEL, KOÇAL’DA SESLENDİ. “SENİNKİ İSTİKBİLAL SAVAŞIDİR”

AKP Yalova Belediye başkan Adayı Yakup Koçal’ın yaptığı “30 Mart seçimleri istiklal mücadelesidir. 96 yıl evvel dedelerimiz başka çare kalmayınca ellerine silah alıp bağımsızlık için yollara düştülerse, bugün de sanki eline silah almış, düşmanla mücadele ediyormuş gibi ev ev dolaşacak. Bu parti meselesi değil. Bu Türkiye Meselesi”dir sözlerine yanıt veren Özel” şöyle konuştu:

 

 

“Onların İstiklal savaşı dedikleri gerçekte İstikbilal savaşıdır.,Mahdumları kurtarma operasyonunu, rüşveti, yolsuzluğu, ayakkabı kutularını, mahdumlarını çürük raporu alarak askere göndermeyen/ vali gözetiminde 21 gün askerlik yaptıran, askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyen, şehitlerimize kelle diyen Başçalan’ın sözlerine öykünerek, ülkemizi işgalden kurtardığımız, Cumhuriyetimizi kurduğumuz savaşa benzetmiştir. Bu sizinki İstiklal Savaşı değil, İstikbilal savaşıdır. Mahdumların nasıl zenginleştiklerini, ayakkabı kutularını gizleme savaşıdır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.