DELTA ADAM YALOVA’DAN GEÇTİ

İki yıllık asya yolculuğunun ilk durağı olan Yalova’da, Delta Adam İbrahim Yılmaz’a PAB Yalova bisikletçileri refakat etti

 

31 yaşındaki bisiklet sporcusu İbrahim Yılmaz, Delta Bisiklet’in desteğiyle 2 yıl sürecek 23 bin km’lik Asya bisiklet turunun ilk kenti olan Yalova’dan geçti. Delta Adam tag’iyle internet üzerinden yolculuğu takip edilebilecek olan İbrahim Yılmaz’ı İstanbul’dan kalabalık bir bisikletli grubu yolcu etti.

 

 

İLK DURAĞI YALOVA OLDU

 

Hafta sonunda Yalova’ya beraberindeki refakatçi ekiple birlikte Yalova’ya gelen Delta Adam, Balıkçılar’da çay molası verdikten sonra geceyi Tigem’de geçirdi. Pazar sabahı Yalova’dan Bursa’ya varmak için pedal çeviren bisikletçilere Yalova’dan Perşembe Akşamı Bisikletçileri üyesi bir grupta eşlik etti. PAB Yalova ekibinden Raif Kaş, Soner Demiral, Caner Dinçer, Mert Tunca, Batuhan Akan, Koray Korkmaz’ın yanı sıra İstanbul Pedalşörler Grubu pedallarının da yer aldığı refakat turunda Safran Köyü’nden geçerek Güneyköy Kahvesi’nde çay molası veren bisikletçiler, Orhangazi’ye kadar Delta Adam İbrahim’e eşlik etti. Orhangazi’de yemek yedikten sonra Yalova bisikletçileri geri dönerken, Delta Adam uzun yolculuğuna devam etti. PAB Yalova Dernek Başkanı Özlem Akyüz Bayrı, Yalovalı bisikletçiler olarak Delta Adam’a bu anlamlı yolculuğunda başarılar dilediklerini kaydetti.

 

DELTA ADAM KİMDİR?

 

Küçüklüğünden beri bisiklete olan tutkusuyla tanınan, şimdi ise bu tutkusunu hayalindeki “çocuk tiyatroları” projesini gerçekleştirmek için kullanan 31 yaşındaki bisiklet sporcusu İbrahim Yılmaz, Delta Bisiklet’in desteğiyle 2 yıl sürecek Asya bisiklet turuna başladı. Bu süre sonunda Pakistan’dan Tayland’a, Çin’den Rusya’ya toplamda 23 ülkeyi içine alan 23 bin kilometrelik bir rotayı pedallayacak olan sporcu, projenin üçüncü yılında ise bu uzun macerasını Türkiye’deki devlet okullarını il il gezerek öğrencilere interaktif tiyatro ile anlatmayı ve çocukların yüzünde ‘bir anlık gülümseme’ yaratmayı hedefliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.