İSTİKLAL MARŞI 93 YAŞINDA

‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin’

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 93. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi Yalova’ da ve ilçelerde düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

İstiklal-marşı-anma-töreni-çiftlikköy

Çiftlikköy GSD Ortaöğretim Okulu tarafından hazırlanıp, gerçekleştirilen kutlama programına; Kaymakam Cengiz Karabulut, Hava S.S. Kurmay Albay Ali Armağan, İlçe Jandarma Komutanı Murat Şahin, Ak Parti Milletvekili Temel Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Ogün Şengün, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Derya Yavuz, GSD Okul Müdürü Şenol Topal, siyasi partilerin belediye başkan adayları, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı, farklı etkinlikler ile devam etti.

“‘Korkma Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Alsancak’ diye başlayan, ‘Hakkıdır, Hakka Tapan, Milletimin İstiklal’ dizeleriyle biten bu muhteşem eseri, koca bir tarih, şeref, haysiyet ve dünyaya mal olmuş bir istiklal mücadelesi ancak bu şekilde getirilebilir ve bunu da ancak bu milletin bağrından çıkan kendi evladı Mehmet Akif Ersoy anlatabilirdi. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin” şeklinde okunan metin büyük alkış aldı.

Kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Cengiz Karabulut, Milletvekili Temel Coşkun ve Hava SS Kurmay Albay Ali Armağan verdi.

Gaziabdurrahman Ortaöğretim Okulu Müdürü Mehmet Sır ve Müdür Yardımcısı İlhan Aydan’da törende idi..
Siyasi parti temsilcileri, Saadet Partisi Çiftlikköy İlçe Başkanı ve adayı da törende idi…
MHP Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Rıfat Elbir ve Belediye Meclis Üyesi adayı Hamza Küçükelbir’de törende idi…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.