KIR, “KOÇAL BİZİM YÜZÜMÜZE NASIL BAKIYOR”

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Fikret Kır, seçim süreci sonuna kadar bir basın açıklaması yapmayı düşünmediğini fakat Yalova Belediye Başkanı Koçal’ın yaptığı son açıklamayı görünce hayretler içinde kaldığını dile getirerek, kamuoyunu bilgilendirmek için seçim öncesi son açıklama yaptığını söyledi.

Kır Açıklamasında; “Aslında seçim süreci sonuna kadar bir basın açıklaması yapmayı düşünmüyordum. Ancak Sn Koçal ın yaptığı son açıklamayı görünce hayretler içinde kalarak kamuoyunu bilgilendirmek için bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissettim.

 

Sayın Koçalı tanımayan birileri şu son yaptığı basın açıklamasını okuduklarında 5 yıldır yalovayı Hz Ömer adaleti ile yöneten bir belediye başkanı olduğunu düşüneceklerdir.Hatta bu adil , hatasız ve mükemmel belediye başkanına karşı başlatılmış bir karalama kampanyası olduğunu düşüneceklerdir.Ziraa Sn. Koçal son basın açıklamasında kendini o kadar masum ve mazlum olarak yansıtmıştır.

 

Sayın Koçal diyorki ; siyasi önyargı gözetmeksizin her vatandaşıma eşit hizmet götürdüm , herkese adil davrandım. Bence bu söze Yalova’yı bilen kargalar bile gülmüşlerdir.Eğer Sn. Koçal eşit hizmetten adaletten bahsederken sadece MUTLU YALOVA’ lıar grubunu kastediyorsa onu bilemem.Benim ve benim gibi herkesin bildiği bir gerçek varki Sn Koçal asla adil bir biçimde davranmadı ve eşit hizmet vermedi.

 

Hemen sadece belediyenin bir tanecik hizmet alanı ile ilgili örnek verelim ki halkımız biraz aydınlansın.

 

Mesela belediyemiz Yalovada yapılan birçok festivale belediyenin bu iş için ayırdığı bütçeden ödenek vermektedir.Benim bildiğim 4 yıl öncesinde belediye meclisinin ödenme kararı olduğu halde sadece YAFEM derneğine ödenek verilmesi bizzat Sn Koçal tarafında engellenmiştir.Aynı türde festival yapan derneklere Kuzeykafkas , TUFAG , Balgöç v.b. gerekli tüm nakdi ve ayni yardımlar yapılıp ödenekler verilmiştir. Özellikle YAFEM derneğine belediye meclisinden onaylanmış ödeneğin verilmemesi ADİL bir davranışmıdır.

 

Birilerine sırf size daha yakın diye ödenek veriken başka birilerine vermemek mi eşit hizmet adil yönetim.Bunlar iddia değil gerçektir eğer sözlerime iftira diyecek birileri varsa  tüm derneklere neler verildi neler verilmedi hepsini bir bir ispatlamaya hazırım ki şunu belirtmeliyim derneklere bu tür yardımların yapılmasına da karşı değilim tam aksine destekliyorum.

 

Bir belediye başkanı olarak ; YAFEM derneğinin daha önce yaptığı festival ve etkinlikleri artık siz yapmayacaksınız ben yapacağım demek midir adil eşit yönetim hizmet götürmek.Yoksa bazı paravan derneklere YAFEM derneğinin yaptığı festivale benzer faailyetler yaptırmaya çalışmakmıdır.Yoksa zaten bunları layıkıile yapan dernekleri belediye olarak destekleyip Yalova adına daha güzel işler yapılmasını sağlamakmıdır ?

 

İnsan birlerine laf söylemeden önce bir düşünecek ve geçmişte ben neler yaptım nasıl yaptım diye bakacak.

 

Yukarıda verdiğim örnek belediyenin sadece bir hizmeti ile ilgiliydi.İsteyen varsa yada hala tatmin olmayıp sen yanlış söylüyorsun ben adil  davrandım diye iddia eden olursa , belediye hizmetleri ile ilgili her alandan ispatlı örnekler verebilirim. İmar durumlarından , ihalelerden , ruhsatlardan ,kiralamalardan , hizmet alımlarından , mal alımlarından ve daha hangi konuda isterseniz isteyin.

 

Şunu tüm kalbimle söyleyebilirim , görev süresi boyunca Sn yakup Koçal asla adil davranmamıştır. Zaten öyle olsaydı bügün bu açıklamayı yapmak zorunda olmazdım. Ben lafa değil icraata bakarım arkadaş. Bence bundan sonrada adil davranmayacaktır.Yine Sn.Koçal diyor ki eğer bir daha seçilirsek  30 Mart’tan sonra da siyasi bir önyargı taşımadan bu şehri yöneteceğim diye. Bu vaade de inanmıyorum.

 

Ne yani Sn Koçal eğer bir daha seçilirse bana adil ve önyargısız mı davranacak . Kendisi hakkında bu kadar beyanlarda bulunan , yaptıklarına hatalı diyen , yanlışlarını söyleyip eleştiren bana karşı siyasi bir önyargı olmadan adil davranacak öyle mi? Yok canım güldürmeyin beni.O sadece kendi söylemlerini şeksiz şüphesiz onaylayan kişilerin ve MUTLU YALOVA’lıların başkanı olacak diye inanıyorum.Eğer bir gün bir fırsat olursa sn. Koçal’ın bana ve benim gibilere karşı nasıl adil davrandığını hepberaber göreceğiz.

 

Bugüne kadar siyasi yürüyüşüm sırasında ; Hiçkimseye hakaret etmedim , hiçkimsenin kişilik ve özlük haklarına karşı saldırı ve ithamlarda bulunmadım.Kimsenin arkasından da iş çevirmiş değilim , doğru bildiğimi doğru olduğuna inandığımı herzaman heryerde söylerim .

 

Hiçkimsenin kişiliği , ailesi ve sahsiyeti ile de bir problemim olmadı olmayacaktır. Memleket ve vatan meselelelerini kişselleştirmeden şehrimiz ve ülkemiz için güzel işler yapma derdindeyim. Ben bize verilen siyasi ahlak gereği ; düz yürüyen  , dik duran , doğruyu söyleyen bir vatan sevdalısıyım o kadar.Anlım da herkesin yüzü gözlerimi kırpmadan bakabilecek kadar aktır elhamdülillah.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.