SİLPAGAR “ÇİFTLİKKÖY KADINLARIYLA DAHA GÜÇLÜ”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Çiftlikköy AK Parti Kadın Kolları tarafından organize edilen eğlence, Çiftlikköy Meydan Cafe’de gerçekleşti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programına, Yalova AK Parti Milletvekili Temel COŞKUN, Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa PEHLİVAN, Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat SİLPAGAR, Yalova AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek DEDECAN, Çiftlikköy AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe ERTUNA, Çiftlikköy AK Parti İlçe Başkanı Ogün ŞENGÜN, Çiftlikköy AK Parti belediye meclis, il genel meclis adayları partililer ve Çiftlikköylü bir bayan katılım sağladı.

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Çiftlikköy AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe ERTUNA; ” Kadınlar Toplumun Her şeyidir “

 

ERTUNA, “Bizim kadınımız bazen köy kokusudur Edirne de, Antalya’da, Maraş’ta, bazen başaktır tarlasında, berekettir sofrada. Leylası’dır bazen mecnunun aslıdır bazen yanan aşktır mesela romanlara konu olan. Çiçektir ince, narin, zarif dalında. Nasırlı elleriyle işçidir örneğin fabrikalarda. Ekmeğidir ışığıdır obasını kocasının Sütüdür bebesinin, ninnisidir. Rehberdir bazen öğretmendir okulda. Vizyonudur ülkesinin, simgesidir çağdaşlığın, bizim kadınımız ve en nihayetinde topudur, tankıdır, mermisidir bizim kadınımız’ dedi.

 

 

Yalova AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek DEDECAN; “AK Parti hükümeti, kadına pozitif ayrımcılık tanıdı “

 

AK Parti hükümetinin, kadına pozitif ayrımcılık tanıdığını ifade eden Yalova AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek DEDECAN, “8 Mart gününü bir gün olarak görmeyelim. Her gün dünya kadınlar günüdür. Toplumları, geleceği oluşturan kadınlardır. İnancımız gereği, kız çocukları diri diri topraklara gömülürken bizim inancımız da çok şükür, cennet kadınların ayakları altındadır bilinciyle kadına güven taşımıştır. AK Parti hükümeti de kadına pozitif ayrımcılık tanımış, kadına inanılmaz değerler lütfetmiş ve anlamda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

 

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa PEHLİVAN; “AK Parti, kadınıyla, erkeğiyle, eşitlikçi bir parti”

 

AK Parti’nin, kadınıyla, erkeğiyle, eşitlikçi bir parti olduğuna dikkat çeken AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa PEHLİVAN, “Kadınıyla, erkeğiyle biz eşitliğe inanıyoruz. AK Parti, kadınıyla, erkeğiyle, eşitlikçi bir partidir. Bizim anlayışımızda, inancımızda ayırım yoktur. Kadınların bizim üzerimizde çok hakları var. Tüm kadınlarımız dünya kadınlar günü kutlu olsun” dedi.

 

 

Yalova AK Parti Milletvekili Temel COŞKUN; “AK Parti iktidarında teşvik edici ve kapı aralayıcı birçok düzenleme yapıldı”

 

AK Parti iktidarı zamanında kadınların yaşamın her alanında, etkisinin arttığını vurgulayan Yalova AK Parti Milletvekili Temel COŞKUN, “Yalova’nın her tarafına AK Parti’nin damgasını vuracağız inşallah 30 Mart’tan sonra. Bugünlerin hayırlara vesile olmasını istiyorum. AK Parti iktidarları zamanında kadınlarımızın yaşamın her alanında etkisinin artırılmasına özendirici, teşvik edici ve kapı aralayıcı birçok düzenleme yapılmıştır. Bunların çoğunluğunu kadınlarımızın sosyal alanda özellikle de ekonomi ve iş dünyasında haklarının genişletilmesi, 12 yıllık iktidarımız döneminde vurgulanmıştır ve uygulanmaktadır. Özellikle kadınlarımızın siyasi alanda etkinliğinin artışıyla sosyal kalkınmaya doğrudan katkı sağlamışlardır” dedi.

 

 

Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat SİLPAGAR, ‘Belediye başkanlığını, Ak Parti’ye kazandırmaya hazır mısınız?

Her alanda kadın-erkek eşitliğinin, uygarlığın ve demokrasinin gereği olduğunu ifade eden Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat SİLPAGAR, “Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Recep Tayyip Erdoğan Başbakanımız, bir işe kadın el atımı o iş tamamdır diyor. Ben size diyorum ki, belediye başkanlığını Ak Parti’ye kazandırmaya hazır mısınız?” dedi.

 

 

SİLPAGAR, ” Toplamda beş bin kişiye istihdam sağlayacağım”

Projelerini bayanlara tek tek anlatan Silpagar, “Hakkımda basında bazı haberler çıkmış. Ali Murat SİLPAGAR, beş bin kişilik fabrika açacak diye basın hakkımda yazı yazmış. Biz öyle bir şey demedik. 750 kişilik iplik fabrikası gelecek, 150 kişilik bisiklet fabrikası, 3 tane OSB 4 bin, yani kısa vadede 5000 kişiye istihdam sağlayacağım dedim” dedi.

 

Bayanların ve çocukların ilgisi gözden kaçmadı

Bayanlara atkı dağıtan SİLPAGAR’a, bayanların ve çocukların ilgisi gözden kaçmazken, 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle bir bayana hediye ve plaket takdim edilirken, diğer bayanlara ise çiçek takdim edildi. Çocuklar ise sürekli SİLPAGAR’ın etrafında dolaşıp, çeşitli sorular sordular ve yeni park oyuncaklarını merak ettiklerini dile getirdiler.

 

ALİÇO’NUN ŞARKILARIYLA, BAYANLAR EĞLENCEYE DOYDULAR

Konuşmaların ardından Yalova’nın sevilen seslerinden ALİÇO ve ekibi, bayanlara unutamayacakları şarkılarla dolu bir gece yaşattı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.