SUİÇMEZ, “YALOVASPOR’U PROFESYONEL LİGE ÇIKINCAYA KADAR BIRAKMAYACAĞIM”

Yalovaspor Başkanı Hakan Suiçmez, seçim öncesi gazetecilere, dobra dobra açıklamalarda bulundu.

 Suiçmez, Yalovaspor’u profesyonel lige çıkıncaya kadar bırakmayacağını belirterek, ‘Bu yolda servetimi de, hayatımı da harcayabilirim’ dedi. 

        Yönetime geldiğinde Yalovaspor’un borcu olduğunu ifade eden Suiçmez, ‘Yalovaspor Kulübü başkanı olmayı hiçbir zaman düşünmemiştim, ama Yalovaspor’un taraftarı doğru bir taraftarı olup destek vermeyi sürdürdüm, ancak şartlar beni bir şekilde başkanlığa kadar getirdi. Biz yönetime geldiğimizde Yalovaspor’un sorunları vardı bunlardan biri de, herkesin bildiği gibi maddi borçlardır’ dedi.

        Yalovaspor’a yapılanların sadece spor anlamında değil, genel anlamda Yalova’ya zarar verdiğini vurgulayan Suiçmez, ‘Şimdiye kadar görev yapmış yönetim belki iyi niyetli olarak davranmış, öyle olsa bile, günü kurtarmaya yönelik çıkışlar olmuştur. Yalovaspor’a şimdiye kadar 50 kişi başkanlık yapmıştır, bu da bir istikrarsızlığı göstermektedir. Yalovaspor, Yalovaspor’da başkanlık yapan bir çok insana vizyon ve kimlik kazandırmıştır ama Yalovaspor bunun karşılığını alamamıştır. Bazen “günah keçisi” olmuştur. Yöneticiler sürekli birbirlerini suçladılar. Yalovaspor’a katkı sağlamadılar zarar verdiler. Bir sporcu Yalovaspor’da oynuyorum demenin gururunu taşımalıdır, bunun en büyük nedenini de alt yapı ve ekonomik yapıdaki eksikliklerde görüyorum. Bunun için hepimizin çalışması lazım. Seçim dönemlerinde aday olmuş kişiler seçim yarışında bile, Yalovaspor’a destek olmamışlardır. Biz geçtiğimiz yıl amatör ligte oynuyorduk. Şimdi Bal Ligi’ne yükseldik yönetime geldiğim ilk dönemde Yalova’yı bir basamak yukarı taşıdık ve bunu 4 klasmanda şampiyonluk kazanarak ispatladık. Bu bizim yönetimimizin başarısıdır. 3 lige çıkmak için mücadelemizin yanı sıra ekonomik güç gerekmektedir’ dedi.

      Suiçmez, ‘Yönetim olarak daha önce Yalova’nın ticari dinamiklerinden destek istenmiştir. Bizim yönetim olarak böyle bir girişimimiz olmadı. “Yalovastoreyi” kurup 160 çeşit ürünün satışını yapmak istedik, bir girişimde bulunduk ama yer anlamında destek bulmadık. Yalovaspor’un borcu hala vardır, yapılan düzenlemede borç yıllara yayıldı ama kişiler yönetimde bulundukları dönemlere ait yaptıkları borçlarını ödemediler. Yalovaspor’dan kimse alacaklı değildir, bana göre kulübümüzün hiç bir eski yöneticisine borcu yoktur. Yalovaspor çırılçıplak bırakıldı ve terk edildi. Yalovaspor’u profesyonel lige çıkıncaya kadar bırakmayacağım bu yolda servetimi de, hayatımı da harcayabilirim.  Yalovaspor’u Yalova halkını ve taraftarını yarı yolda bırakmam, bırakmayı da düşünmüyorum. Bu yıl Yalovaspor’un açılışını 30 kişi ile yaptık ama önümüzdeki çok daha kalabalık bir şekilde yapacağız. Ben Yalova’daki en önemli sivil toplum örgütünün temsilcisiyim hiçbir siyasete taraftar değilim, beni ilgilendiren Yalovaspor’un sorunları ve çıkarlarıdır,  siyasetçilerin bize hiçbir şey beklemeden destek olmaları gerekir’ diye konuştu.

Haber: Gamze Yüksel

YALOVASPOR BAŞKANI HAKAN ŞUİÇMEZİN KONUŞMASININ TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.