YALOVALI ŞAMPİYON BİLEKÇİLER METİN KAPLANI ZİYARET ETTİ

Yalova Kolejinde yapılan genç erkekler bilek güreşi il şampiyonasında sekiz sıklette sağ kol ve sol kol olarak iki kategoride düzenlenen müsabakalarda birinci olan sporcularımız Yalova ilini temsilen, 24 Şubat günü İstanbul Haldun Alagaş Spor Kompleksinde, kırk ilden kilolarında birinci olarak katılan 460 sporcu arasında yapılan Türkiye bilek güreşi şampiyonasında, Yalovalı Bilek Güreşçileri  8 Altın, 3 Gümüş, 3 Bronz madalya alarak takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Genç bilek güreşçileri, Yalova Koleji Spor İzcilik Kulübü Başkanı Ali ÇANKAYA ve Yalova Bilek Güreşi Antrenörü Dursun ÖNDER ile Yalova Refleks Spor Kulübü Temsilcisi Murat ERBAKIŞ Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Metin KAPLANI makamında ziyaret etti.

Birincilerimiz

50 Kg Sol Kol       Mehmet DÖNMEZ

60 Kg Sol Kol       Emre ALBAŞ

60 Kg Sağ Kol      Emre ALBAŞ

65 Kg Sol Kol       Murat MUTLU

70 Kg Sağ Kol      Rahim TOKGÜN

75 Kg Sol Kol       Alpay UÇAR

+80 Kg Sol Kol    Hikmet Günay

+80 Kg Sağ Kol    Ali DEMİRER

İkincilerimiz

50 Kg Sağ Kol      Mehmet DÖNMEZ

80 Kg Sağ Kol       Furkan BALKAYA

+80 Kg Sol Kol    ALİ DEMİRER

Üçüncülerimiz

65 Kg Sol Kol       Mustafa AKANSOY

70 Kg Sağ Kol      Tarık DURAK

75 Kg Sol Kol       Yasin BAHADIR

Bunların dışında iki sporcumuz 55Kg Sağ Kol Barış ÇAĞDAŞ ile 80 Kg Sol Kol Ahmet ER beşinci olmuşlardır.

Şampiyona hakkında bilgiler alan Gençlik Hizmetleri ve  Spor il Müdürü Metin KAPLAN  elde ettikleri bu başarı ve ilimizi en iyi şekilde temsil ettikleri için  idareci, antrenör ve sporculara teşekkür ederek ileriki müsabakalarda da aynı başarıyı tekrarlamaları temennisinde bulundu.

Sporcuları yetiştiren,  Dünya ve Avrupa şampiyonu olan Antrenörler Engin TERZİ ve Dursun ÖNDER; ‘’Başarılarınız sistemli ve disiplinli çalışmaya bağlıdır. Çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürerek 6-10 Mart’ta Antalya da düzenlenecek olan Gençler, 21 Yaş altı, Büyükler, Mastırlar  Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde başarılarımızı devam ettireceklerinin sözünü veriyoruz..’’ dediler. Ayrıca Yalova Koleji Spor ve İzcilik Kulübü ve Yalova Belediye Başkanı Sn. Yakup Koçal’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.