YALOVA’YA TIP FAKÜLTESİ ZAMANI SALMAN: “TEŞEKKÜRLER ERUSLU”

Yalova Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi için düğmeye basması en çok CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ı mutlu etti. Salman: “Daha seçilmeden hizmet vermeye devam ediyorum. Projelerimi açıkladığımda Yalova’ya Tıp Fakültesi’ni kurduracağım dediğimde herkes bana, ‘Olur mu? Mümkün değil, hatta imkansız’ demişti. Demek ki isteyince, yapınca oluyormuş. Sayın Rektörümüze teşekkür ediyor, çabalarını sonuna kadar destekliyorum” dedi.

 

Yalova’ya bir tıp fakültesi kazandırmak için YÖK’e başvurduklarını açıklayan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’ya CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’dan destek ve teşekkür açıklaması geldi.

 

“Yalova Üniversitesi’ni aldığı bu karar için yürekten kutluyorum ve çabalarını sonuna kadar destekliyorum” diyen Salman, “Yalova’nın en önemli sorunlarından birinin sağlık olduğunu ve çözümü için Tıp Fakültesi kurulması gerektiğini her zaman söyledim. Projelerim arasında en önem verdiğim projelerden biri de Tıp Fakültesiydi. Ancak ben bunu açıkladığımda pek çok kişi; ‘Olmaz, mümkün değil, nüfus şartı var, yapamazsın, hatta uçuyorsun’ diyordu. Bende Danıştay kararını hatırlatıp, Yalova Valiliği ile Üniversitenin ortak hareket etmesi ile bu sorunların aşılabileceğini ve Yalova’ya bir Tıp Fakültesi kurulabileceğini her fırsatta insanlara anlattım. Şimdi Üniversitemizin bu adımı benim ne kadar haklı olduğumu, en olmaz denilen projemin bile olabileceğini gözler önüne sermiş oldu. Yine henüz seçilmemiş olmama rağmen Yalova’ya hizmet vermiş oldum. 30 Mart’ta Yalova halkının izni ile göreve seçildiğim takdirde Yalova Tıp Fakültesi’nin kurulabilmesi için var gücümle çalışacağım. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yalova Tıp Fakültesi ya olacak ya olacak. Tıp Fakültemizin kurulabilmesi için ilk adımı atan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Eruslu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.