ASUDE HAYAT LANSMANI GERÇEKLEŞTİ

Yalova’da yeni kurulan Asude Hayat Projesinin tanıtım kokteyline çok sayıda katılımcıların olduğu tanıtım konuşmalarından ilkini Asude Hayat Proje Koordinatörü Anıl Dinçer yaptı.

 

asude-hayat-muhendis anıl dinçer

 

Dinçer “Değerli Misafirler, uzaktan ve yakından gelerek bugünün mutluluğunu bizimle paylaşan çok değerli dostlar,

 

Öncelikle teşrifiniz için en kalbi teşekkürlerimi ifade eder, sevgi ve saygıyla selamlarım. Hepiniz hoş geldiniz.

 

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde çok önemli, çok prestijli, projelere imza atmış bir inşaat grubu olarak hep Yalova’da da eserler gerçekleştirme hedefi içindeydik. İstedik ki, güzel Yalova’mızın en nadide bölgesinde, bu güzel arsa üzerinde mükemmel bir proje gerçekleştirelim.

 

1991 YILINDA KURULAN, Fara Grup Şirketlerinden Berk Yapı, o tarihten beri alt yapı ve üst yapı konularında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Firmamız, üretmiş olduğu seçkin konut projeleri ile sektörde saygın bir yer edinmiştir.

 

Bugüne kadar Marmara Bölgesinde bitirdiğimiz yaklaşık 1000 konut ve devam etmekte olan 250 konut projemiz mevcuttur. Hedefimizi bu sene içerisinde toplam 500 konutluk 2 adet projeye başlamak olarak belirledik.

 

Berk Yapı için kalite, güvenlik ve müşteri memnuniyeti en üst düzeydedir. Bu amaç bizim için standart bir misyon hedefidir. Bizi, diğer firmalardan ayıran konut sahibi olmak isteyen değerli dostlarımıza, yaşam alanlarına en kısa sürede kavuşmalarını sağlamaktır.

 

Yeni bir mekan, yeni bir hayat: Asude Hayat

 

İşte bugün burada sunumunu yaptığımız yeni projemizin adı, Asude Hayat.

 

Yalova’nın en kıymetli noktasında, mücevher kıymetinde butik bir proje. Sanatın, mimarinin, estetiğin ve huzurun buluşacağı, bir mutluluk adresidir. Yalova da korunması gereken mimari bir simge niteliği taşıyacak. Etrafının hiç kapanmayacağı, ferahlık ve yeşillik içinde, iç ve dış konforu ile Asude Hayat, gerçekten yeni bir mekan, yeni bir hayat sunacak.

 

Daha proje öncesi konsept belirleme aşamasında, Y.Mimar Adnan KAZMAOGLU ve bir ekiple üzerinde uzun uzun çalışıldı. Sonra hiç aceleye getirmeden, mimari projelendirme aşamasını titizlikle geçtik. Küçük bir ayrıntının bile üzerinde günlerce çalışıldı. İşte şimdi tanıtım törenini yaptığımız Asude Hayat projesi,böyle titiz ve hassas bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı.

 

Öncelikle, birbirinin ışığını ve manzarasını kesmeden, ideal uzaklıkta bir konumlandırma gerçekleştirdik. Yeşil alanları, spor alanları ve kapalı otopark alanları ile örnek gösterilecek nitelikte. Özgün ve estetik mimarisiyle, modern, elit ve simge bir proje oluştu. İnşallah, tamamlandığı zaman az katlı blokları, yemyeşil, ağaçlar ve çiçek kokularıyla bezenmiş alanlarıyla, Yalova’nın içinde, büyüleyici bir ortam sizleri bekliyor olacak.

 

İlimizin deprem bölgesi olmasından dolayı gerekli zemin iyileştirmeleri yapılmış ve binalarımız bu bölgenin en iyi alt yapısı üzerine inşa edilmeye başlanmıştır. Güçlendirilmiş zemin üzerinde, 1500 m2.lik yekpare kapalı otopark ve spor alanları inşa edilmiştir. İç Mimar Sevil VERGİLİ tarafından, tüm detayları oluşturulmuş iç mekanlarımız, umarım bittiğinde sizlerin beğenisini kazanacaktır.

 

3 katlı 2 Bloktan oluşan projemiz, 2+1 bahçeli konutlar ve farklı büyüklüklerde 3+1 daireleri kapsamaktadır.

 

Yapı ve malzeme kalitesi kurumsal bir yaklaşımla bizim hiç taviz vermediğimiz bir konudur.Daha önce gerçekleştirdiğimiz projeleri bilenler, bu konudaki hassasiyetimizi ve ödünsüz zevkimizi takdir ederler. Asude Hayat’ın yapı kalitesi de, bu titiz hassasiyetin ve yüksek zevkimizin ürünü olacaktır. Her alanda 1.sınıf malzemeler, özel olarak tasarlanmış mutfaklar ve dörtlü takım ankastre ürünler, yeni neslin izolasyon ürünleri bentonit ile sudan ve taşyünü ile hava şartlarından korumaya aldığımız konutlarımızda, elektrik kesilmelerinde dahi sizi yolda bırakmayan asansörü ile güvenli ve sağlam bir konutta huzurlu ve keyifli bir yuva sıcaklığı yaşatacak.

 

Tüm malzemeleri en ince ayrıntısına kadar çizilmiş ve üretimleri bölgenin en başarılı firmaları tarafından yapılan imalatlarımız, Asude Hayat’a verdiğimiz değerin bir göstergesidir.

 

Bugün itibari ile ruhsat tarihimiz üzerinden yaklaşık 4 Ay geçmiştir. Bu kısa sürede kaba inşaatımızın %85’ini tamamlamış bulunuyoruz. Bu yıl sonunda bitirilmesi düşünülürken, yaptığımız doğru planlama ile, umarım konut alan dostlarımızı söz verdiğimiz tarihten 1,2 ay önce yeni yaşam alanları ile buluşturacağız.

 

Şimdiden oturacaklara hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bize de kazasız belasız tamamlamayı Allahtan niyaz ediyorum.

 

Bugünün sevincini, mutluluğunu bizlerle paylaşan siz değerli dostlarımıza ; aziz misafirlerimize tekrar teşekkür eder, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlarım.” dedi.

 

ikinci konuşmacı ise Fara Grup İletişim Koordinatörü Sayın Ayşe Asude Gürtuna oldu.

 

fara-grup ayşe asude gürtuna

 

Gürtuna “Sayın Başkanlar, Ticaret ve Sanayi Odamızın, Meslek Odalarının, Değişik Kurumların ve Demeklerin Sayın Başkanları,Pek Kıymetli Yöneticileri, Basın, Siyaset, Sanat ve İş Dünyasının Değerli Mensuplan, Çok Aziz Misafirlerimiz, Değerli Dostlarımız, Bu mutlu günümüzde bizimle beraber olduğunuz için çok memnun olduk. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum.

 

Fara Grup altında yer alan firmalarımız inşaat, gayrimenkul, otomotiv ve yurt dışı müteahhitlik hizmetleri alanında faaliyet gösteriyorlar. Bunlardan benim de yöneticisi olduğum Fara Gayrimenkul, pazarlama iletişimi ve gayrimenkul geliştirme yönünde ihtisaslaşmıştır.

 

İnşaat firmamız BERK YAPI, 25 yıllık iş ve inşaat tecrübesi ile birçok projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Gerek villa türü yapılarda, gerekse çok katlı bina inşaatlarında hatta çevre ve altyapı alanlarında İstanbul’da, Bursa’da ve birçok yerde iddialı pekçok projeye imza attık. Diğer ülkelerde yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ve projelerimiz halen devam ediyor.

 

Yalova bizim için çok özel ve önemli. 1990’larda ve 2000’li yıllarda birçok proje gerçekleştirildi. Kadıköy Çevrekent Villaları ile, seçkin ve iddalı bir eser olan Termal Asude Evleri’ni sanırım birçoğunuz biliyorsunuzdur.

 

Klasik anlamda bir bina veya inşaat yapmanın ötesinde, bir sanat eseri üretmeye çalıştık. Bu sebeple, mimari projeleri, çevre düzenlemeleri, yapı ve malzeme kalitesi, deprem duyarlılığı gibi konular, üzerinde hassasiyetle durduğumuz hususlar olmuştur.

 

“ASUDE” ismi bizim tescilli konut markamızdır. Birçok firma yabancı dilde isimlerle ortaya çıkıyorlar. Biz, bize ait olan, güzel Türkçemizden bir isim olsun istedik.: O da Asude.

 

Asude, kelime manası olarak sakin, huzur veren, mutluluk saçan, güvenli ortam anlamındadır. Büyük şairimiz Yahya Kemal Beyatlı, bir şiirinde güzelliği ve huzuru anlatmak için “Asude bir bahar ülkesi” ifadesini kullanır. Güzel bir şarkı güftesinde şair; “Görmedim ömrümün Asude geçen bir demini” diye dertlenir. Şair bugün Yalovamızda yaşasaydı, “yaşadım hayatımın asude geçen bir demini” diyerek mutluluğunu ifade ederdi.

 

İşte bugün tanıtım merasimini yaptığımız projemiz Asude Hayat, Berk Yapı ve Fara Gayrimenkul firmalarının ortak eseri olacaktır. Hemen dışarda gördüğünüz gibi inşaat çoktan başladı, yürüyor. Teknik kadromuz titizlikle ve hızla işini sürdürüyor.

 

 

Asude Hayat, mimarisi, yapı kalitesi, güvenli ve huzurlu ortamıyla oturanlarına konak konforu yaşatacak. Bu sebeple Asude Hayat, konforlu, mutlu, huzurlu bir yuvam olsun, asude bir hayatım olsun diyene iyi fırsat olacak.

 

Bir yandan konak konforunu inşa etmeyi hedeflerken, diğer yandan uygun bir fiyat imkanı ve cazip ödeme koşullarını da hazırladık. Yalovalının alın teriyle kazandığı kazancını huzura, berekete ve geleceğin garantisine dönüştürmeyi hedefledik. Şehrin merkezi gelişim noktasında aynı zamanda prim yapma potansiyeli yüksek, değeri sürekli artan bir yatırım olsun istedik. Bu sebeple diyorum ki, param var, aklım da var diyene, Asude Hayat iyi fırsat olacak.

 

Maketi görmek ve detay bilgi için, hemen karşıda bulunan ofisimize uğrayabilir, veya burada standdaki arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Konsepti ve mimari projeyi, Türkiye’nin meşhur mimarlarından Adnan Kazmaoğlu ve ekibiyle bizim ekibimiz birlikkte hazırladılar. İç mimari çalışmalarını hocamız Sevil Vergili yaptı ve uygulama aşamasında da hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor. Kendilerine teşekkür ediyorum..

 

Yine projenin tasdik aşamasında ilgi ve destek gördüğümüz, Belediye İmar Müdürlüğü yetkililerine ve Sayın Başkan’a teşekkür ediyorum. Yine üstün gayretle çalışan, uygulayıcı teknik ekibimize, satış kadromuza, çözüm ortağımız taşeronlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Yalova, yakında nüfusu 300 bini bulacak, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi 3 önemli ekonomi ve güç birikimi üçgeninin tam merkezinde yer alan, Marmara’nın yeni yükselen yıldızı olacak. Biz de gerek güçlü aile bağlan, gerekse iş bağlarımız nedeniyle ve Yalova’yı çok sevdiğimiz için bundan böyle Yalova’mızda daha fazla var olacağız. İstanbul’dan sonra Yalova ve Bursa’nm konut markası olmayı vizyonumuza yerleştirdik. Burada bir süprizimizi açıklamak istiyorum. İnşaallah, birkaç ay içinde Yalova’da, tüm Türkiye’de ses getirecek, önemli ve büyük bir projeye başlayacağız. Büyük bir ekip proje üzerinde çalışıyor. Şimdilik detaylarına girmiyorum ki, bu vesileyle sizlerle tekrar görüşme fırsatını bulalım. Ayrıca bugün kü konumuz Asude Hayat.

 

Sözlerimi tamamlarken, Asude Hayat’ta yer alıp ikamet edecek tüm komşularımıza sağlıklı, huzurlu, mutlu, gerçekten asude bir hayat diliyorum.

 

Daha projenin başlangıcında bize güvenip konut alan komşularımız Nevsima Yıldız, Hülya Güner, Feride Özer hanımefendilere, Ahmet Köseoğlu, Selahattin Batur, İlker Dağdelen, Müfit Taşçı beyefendilere en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

 

Allah tamamına erdirsin, anahtar tesliminde de hep beraber buluşmayı nasip etsin.

 

Son bir teşekkürüm, bize güç veren, enerjisi, gülen yüzleri ile bizi Yalova’ya bağlayan siz değerli dostlarımıza ve Yalova halkına olacaktır. Hepinize sonsuz teşekkürler.”dedi.

 

 

BERK YAPI

Fara Grup altında yer alan Berk Yapı, 25 yıllık birikimiyle bugüne kadar birçok kamu ve özel kuruluşların altyapı ve üst yapıda inşaat faaliyetlerini üstlenmiş, İstanbul, Yalova ve Bursa’da seçkin konut projeleri ile de sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Bilgi, deneyim, cesaret ve vizyon sahibi profesyonel yönetim ekibine ve ISO 9001:2000 kalite sertifikasına sahiptir. Kurumsal bir yapılanma içindedir.

Konuyu kültür ve sanat zenginliğinin bir ifadesi olarak gören ve buna özel bir önem gösteren Berk Yapı, 2005 tarihinden itibaren iç mimari ve dekorasyon alanında da güçlü bir çalışma ekibi oluşturmuş ve önemli projelere imza atmıştır.

Başta Cezayir olmak üzere yurtdışı müteahhitlik hizmetlerine de yönelen gurubumuz, 2008 yılından itibaren birçok projeyi de hayata geçirmiştir.

Kurulduğu tarihten bu yana kendi değerlerine ve ilkelerine bağlı kalan Berk Yapı, karşılığını her zaman aldığını bilerek, bütün bu yıllar içerisinde kalite, güvenirlik ve müşterilerine hizmet konularında taviz vermemiştir.

Berk Yapı, sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası kabul ettiğinden, yalnızca kendi proje alanlarıyla sınırlı kalmayıp, sosyal projeleriyle de çevreye ve topluma katkıda bulunmaktadır.

Fara Group, inşaat, gayrimenkul, otomotiv ve yurtdışı müteahhitlik alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin önemli özel kuruluşlarından biridir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.