BİNİCİOĞLU “CHP ADAYI OLACAĞIM YALANDIR”

Eskş Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu yaptığı yazılı açıklama ile hakkında çıkan haberleri yalanladı. Binicioğlunun açıklaması;

“Değerli hemşehrilerim. 
Son günlerde malum çevrelerce hakkımda yürütülen chp’nin adayı olacağım şeklindeki kampanyayı yalova dışında bulunmam nedeniyle uzaktan hayret ve üzüntüyle takip etmekteyim.

İsin ilginç tarafı ise bu akıl dışı iddiayı ortaya atanların geçmişte akparti’ye hakarete varan iddialar ortaya atan,referandumda karşı propaganda yapan ve sonradan akparti’ye sığınan kişilerin olmasıdır. Sanıyorum bu iddiayı ortaya atmalarındaki sebep olası bir akparti adayındaki değişiklikte tarafıma gelebilecek akparti’nin yeni adayı olma teklifinin şimdiden önüne geçmek fikri değilse bu iddiayi ortaya atanların akıl sağlıgının kontrol edilmesinde fayda olduğunu düsünüyorum.

Gelecek korkusuyla gözu kararan ve her türlü yalan iddiayi ortaya atabilen şahsın geçmişteki çizgisi ve benim siyasi çizgim karşılastırılırsa aradaki fark açıkca görülecektir.

Üstelik seçimi kazanan bir partinin adayının değiştirmesi değil ama akparti’nin yenilenecek seçimde önceki seçimi kaybeden ve yalova’da genel bir nefrete dönüşen kamuoyundaki imajı dolayısıyla akparti’ye büyük zarar veren yakup koçalın değiştirilmesi akparti’nin büyük yararına olacağını düşünüyorum.
Ayrıca işlerim dolayısıyla uzun süredir yalova’dan uzakta olup siyaseti uzaktan izlemekteyim.
Bu nedenle benim dışımda gerçekten akparti’li olan ve dürüst, temiz şaibesi olmayan bir akparti adayının seçimi kazanabileceğini ama yakup koçal’la bu seçimin kazanılamayacağına inanıyorum.
Kurulduğu günden, bugüne kadar nasıl akparti’de siyasete devam ettiysem bundan sonrada siyasete gönül verdiğim akparti’de devam edebilirim.

Sonuç olarak bilinen şahsın yazılı ve görsel medyada hakkımda çıkardığı chp’den adaylığım ve chp ile yakınlığım konusundaki tüm iddialar açık bir yalandır.

Yalova halkına saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.