CHP YALOVA İL BAŞKANI ÖZCAN ÖZEL: YAŞASIN 1 MAYIS

 

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, çalışanların Uluslararası dayanışma günü olan 1 Mayıs İşçi bayramını kutladı.

 

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, en zorlu çalışma koşullarında bile inandıklarından ödün vermeyen ve hayatlarını alın teri ve emek düşüncesine adayan isimsiz kahramanların bayramı olduğunu vurgulayan Özel “1 Mayıs “Emek en yüce değerdir” diyenlerin bayramıdır. 1 Mayıs, bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın teri ve kanları ile yazılmıştır.“dedi

Türkiye’de, kayıt dışı istihdamın giderek arttığına, sendikalaşma oranının ise giderek düştüğüne dikkat çeken Özel, AKP iktidarında Sendikalaşmanın işten atılmanın önemli sebeplerinden biri olduğunu söyledi.

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, açıklamasını şöyle sürdürdü. “İşsizliğin, adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yoksulluk ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı dönemde, iktidarın başta işçi sendikaları olmak üzere toplumun tüm katmanlarıyla çatışmaya girmektedir. Ülkemizde hiçbir şeyin iyiye gitmediği, insanların birbirlerine düşman edildiği, kamplaşarak çatışma ortamına sürüklendiği, önümüzü göremediğimiz karanlık bir süreçte işçi bayramını kutlamaya çalışacağız. Bu süreç işçisiyle, memuruyla, köylüsü, kentlisiyle ezilenler açısından önemli bir süreçtir. Bu süreci hiçbir oyun ve kışkırtmalara kapılmadan sancısız atlatmamız, birliğimiz, bütünlüğümüz ve geleceğimiz açısından çok önemlidir Tüm çalışanların uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü kutlu olsun”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.