İNCE “DÜŞÜN BU MİLLETİN YAKASINDAN”

İnce, ‘Yalova halkı kararını vermiştir. Düşün bu milletin yakasından artık düşün. Siz kimsiniz, seçimi iptal ettireceksiniz. Hodri meydan, getirin ben imza atacağım’ dedi.

 

 Yalova Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili  Muharrem İnce, Yalova CHP Belediye Başkanı Vefa Salman’ın seçim irtibat bürosunda son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

 

Yalova Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili  Muharrem İnce, seçim irtibat bürosunda yaptığı açıklamada şunları söyledi;

  

  ‘Pazar günü yendik. 1-0, Salı günü yendik, 2-0. Şimdi utanmadan sıkılmadan İl Seçim Kuruluna itiraz peşindeler. Yok, bu engelliydi, yok, bu zihinsel engelliydi. Biz mi bu organizasyonu yaptık? Zaten bunların bir milletvekili çıkmıştı. Biz engellileri adam yerine koyduk, demişti. Şimdi de buradan itiraz peşindeler. O olmazsa Yüksek Seçim Kuruluna gideceklermiş, itiraz edeceklermiş. Size hakkımızı yedirmeyeceğiz. Hukuk önünde yedirmeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin. 10 günse 10 gün, 100 günse 100 gün, o adliyenin önünde yatarız biz. O adliyenin önünde bu insanlar yatar. Millete direnmeyin. Yalova halkı kararını vermiştir. Düşün bu milletin yakasından artık düşün. Siz kimsiniz, seçimi iptal ettireceksiniz. Hodri meydan, getirin ben imza atacağım. Getirin, iptaline ben imza atacağım. Haydi getirin. Gelin bakayım, görelim sizin boyunuzu posunuzu. Ayıp bunlar, ayıp. Çekilin kenara, gelin bir an önce Vefa Salman otursun koltuğa, gelin tebrik edin. O, sizin de belediye başkanınız olacak. Bir internet sitesinde, İl Seçim Kurulu tarafından oyların sayımına bugün saat 17.00 itibarıyla başlanacağının yazıldığını gördük. Ak Parti’nin, kurula itiraz dilekçesi bile vermedi. Daha fazla küçülmeyin. Ak Parti’liler, seçim öncesi yüzde 60-70 oy alacaklarını ve Marmara Bölgesi’nde rekor kıracaklarını söylüyorlardı. Millete direnmeyin. Yalova halkı kararını vermiştir. Gelin, kutlayın bir an önce, uzatmayın’ dedi.

Haber Foto: Gamze Yüksel

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.