İSTANBUL TAÇ SPOR KULÜBÜNDE YALOVA TENİS KULÜBÜ DAMGASI

Türkiye Tenis Federasyonunca, 5-8 Nisan 2014 tarihleri arasında, İstanbul Taç spor kulübü tesislerinde düzenlenen 8-9-10 Yaş Hafta sonu turnuvasına Yalova Tenis Kulübü sporcularından Sarp Ege Seyrek,  Ege Balcı, Emirhan Demir ve Egemen Atak İlimizi temsilen katıldı.

Sarp-Ege-Seyrek-webYalova Tenis Kulübü sporcularından; Sarp Ege SEYREK 10 yaş gurup maçlarında 1.nci gün İzmit  Tenis Kulübü sporcusu Arda Renda’yı (4-0/ 4-0) 2-0 yendi.   2.gün ENKA spor kulübünden Eros Yakınçam’la karşılaşan ve onu da (5-3/4-0) 2-0 yendi. 3.gün TED spor kulübünden Zafer Deniz Eroğlu ile karşılaşan Sarp Ege SEYREK onu da (4-1, +-0) 2-0 yendi. Final Maçında ise İzmit Tenis Kulübünden Güney ÜNAL’ı (4-0,4-0 ) 2-0 yenerek Turnuvada 1.nci olmuştur.

 

Yalova Tenis Kulübü sporcularından Egemen Atak 1. Gün Gebze Tenis Kulübünden Doğukan Tanrıverdiyi (1-4,5-4,7-1) 2-1 yendi. 2. Gün Ataşehir Tenis Kulübünden  Demirhen Özdemir’i (4-0,4-2) 2-0 yendi. 3. Gün ENKA spor kulübünden Murat Osman URAS’ı (4-1,4-0)2-0 yendi. Final maçında ise Beykoz Tenis kulübünden Efe Baypars Kahramanı (4-0,4-1) 2-0 yenerek Turnuvada 1.nci olmuştur.

 

Emirhan-Demir-webYalova Tenis Kulübü sporcularından  Emirhan Demir Taçspor ve Enka spor kulübü sporcularını 2-1, 2-0 yenmiş ancak Enka spor kulübünün diğer oyuncusuna yenilmiştir. Emirhan Demir 3.lük maçını ferdi sporcu Emre Gür’le   yaptığı zorlu  maçı Tiebreak  oyunu sonucu  (1-4,4-1,3-7) 1-2 vermiştir.

Yalova Tenis Kulübü sporcularından Ege  Balcı ise  yaptığı zorlu mücadele sonucu  TED spor ve Enka spor kulübü sporcularına karşı yaptığı maçları  1-2,1-2 kaybetmesine rağmen Zekeriye Köy Tenis Kulübü ve Taç spor kulübü sporcularını 2-0, 2-0 yenmeyi  başarmıştır.

Yalova Tenis Kulübü Başkanı Nurullah BAŞOL; “Kulübümüz saflarına yeni katılan bu sporcuları çok sıkı bir çalışmayla  turnuvaya hazırlayan Kulüp Antrenörü Selami Yıldız’ı ve sporcularımızı  başarılarından dolayı kutluyorum. Ayrıca sporcularızın yetişmesi için gerekli tüm desteği veren sporcuların Ailelerine ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum.

Kurumsallığı ön planda tutan Yalova Tenis Kulübü olarak hedefimiz küçük yaş gurubu sporcu yetiştirerek ilk etapta milli takıma sporcu verebilmektir”. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.