KIR “MADEM AÇIKLIYORSUNUZ BUNLARI DA AÇIKLAYIN”

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Fikret KIR’ın yaptığı yazılı açıklamada Şunları şöyledi “Kamuoyunun çokça merak ettiği ve bizim hemen her fırsatta sorduğumuz , dile getirdiğimiz bazıl yolsuzluk ve hovardaca harcamların bir kısmı ile ilgili hem Sn. Koçal’dan hemde AKP il başkanı Sn. Pehlivan’dan açıklamalar yapılmış.

 

 

Öncelikle teşekkür ediyoruz nihayet oturdukları sırça köşklerden inerek kendilerine birini muhatab kabul edip lütfedip açıklama yapmışlar.

 

Ancak açıklamayı kanuoyuna veya bizim gibi siyasilere değil sadece yeni belediye başkanı Sn. Salman ‘a ithafen yapmışlar.

 

 

Herhalde bugüne kadar gurur ve kibirlerinden bizi ve kamuoyunu muhatab kabul etmeyerek açıklama yapma zahmetinde bulunmamışlardı. Şimdi en azından birini muhatab kabul edip bir açıklama yapmışlardır.

 

 

Ne yazıkki yaptıkları açıklamalar bile kibir kokmaktadır.Açıklama olmaktan öte suçlama , hemen yağ gibi üste çıkma dolu cümlelerdir.Birkaç milyonluk faturalardan başka Bir şey bulunamamış gibi sözler sarfedilmiştir.Yapılan harcamaların hukuksuz bir tarafı yok dşye üstüne basa basa söylemişler.Bizim anladığımız da hukuksuz olduğu değil haksız olduğu yönündeydi zaten. Siz bu harcamları kılıfına uydurmuşsunuzdur tabiki.

 

Belediye hizmetlerinin tanıtımı için seçm öncesinde 1 milyonluk yemekli program yaptınız . Bu hukuka uygun tabiki , isteğiniz belediye imkanlarını kullandınız , yemekleri istediğiniz kişiden aldınız , taşıma ve diğer hizmetleri istediğiniz kişiden aldınız ve bunların hepsini kitabına uydurup yaptınız öyle mi? Hepsini de belediye bütçesinden bir güzel ödeyeceksiniz öylemi ? Peki hangi vicdanla yaşıyorsunuz , herşeyi kitabına uydurup yetim malını ona buna peşkeş çekmeyi marifet mi sanıyorsunuz ! Burada çok iyi kılıf bulup cezadan yırtsanız bile , Hem milletin vicdanında hemde ahiret günü gereken cezayı alacaksınız.

 

Ne güzel peki bunları açıkladınız , bari benim uzun zamandır dile getirdiğim kamuoyunun da merak ettiği aşağıdaki soruarı da cevaplayın. İsterseniz bizi muhatap almayın soruları sanki Sn Salman’a  cevaplıyormuş gibi cevaplayın.

Ramazan ayında düzenlenen iftar yemeklerinin parasını kim verdi? Partisi mi, finansörler mi, Yalova Belediyesi mi? Neden o yemkelri sadece bir firmadan alıyorsunuz ?

Balkan Festivali adı altında düzenlenen organizasyonun parası kim tarafından nasıl karşılandı?New kadar para harcandı ?

Türk Dünyası adında ki derginin finansı nereden ve hangi kaynaktan yapılıyor? Maliyeti nedir?

 

Belediye de size danışman sıfatı ile maaş alan kişiler aynı zamnada şirketleri var mı _ Bu kişler belediye ye ne satıyorlar.

 

Belediyenin basım , broşür işlerini nende hep bir kişi yapıyordu. Bu güne kadar başka birinin yapmamasının nedeni nedir?

 

Hernekadar siz kitabına uydurmuşsanız bile , ben kişisel olarak hakkımı helal etmiyorum. Benim verdiğim vergilerden kendi şahsınıza , partinize ve bilumum menfaat çetelerine yaptığınız her harcama sonuna kadar haram zıkkım olsun. Milletin parasını kendi seçim proğagandası harcayan herkese hakkı  haram olsun. Buna vesile olan yardımcı olan ve bildiği halde susan ve olmasını engellmeyen herkese hakkım haram olsun. Haksızlık karşısında , hırsızlık karşısında , yolsuzluk karşısında susan dilsiz şeytanlara da cehennem olsun.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.