KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Yalova İl Müftüsü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ Kutlu Doğum Haftası kutlamalarıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. ÜSKÜLÜPLÜ açıklamasında;

 Hz. Peygamberimiz ve onun insanlığa takdim ettiği değerleri iyi anlamak için 1989 yılından beri kutlamakta olduğumuz Kutlu Doğum Haftasını bu yıl 14-20 Nisan 2014 tarihleri arasında milletimizin büyük teveccühleri ile icra edeceğimiz çeşitli etkinliklerle değerlendireceğiz.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Bu yılkı Kutlu Doğum Haftası teması, “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak tespit edilmiştir.

Kutlu doğum heyecanı insanımızın yüce dinimizin sonsuzluğa açılan çağrısına kulak vermesi ve Hz. Peygamber sevgisi etrafında buluşması kendimize güveni, diğerine sevgi ve saygıyı, sosyal barışı, kardeşliği, paylaşma ve yardımlaşma duygularımızı güçlendirmekte, din, dil, bölge ve kültür farkı gözetmeksizin insan haklarına ve özgürlüklere sahip çıkma bilincimizi artırmakta, toplumsal bütünleşmemizi ve toplumda karşılıklı saygı ve anlayışın yerleşmesini pekiştirmektedir.

Kutlu Doğum Haftası etkenlikleri çerçevesinde, 17/04/2014 Perşembe günü saat 20.30’da İlimiz Raif Dinçkök Kültür Merkezinde İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Koromuzun sunacağı konsere müteakip, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet GÜÇ’,  “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansını sunacaktır.

Kutlu Doğum Haftası  etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, maddi manevi katkı sağlayanlara ve gösterdikleri yakın ilgi sebebiyle vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.