ÖĞRENCİLERDEN VEFA ÖRNEĞİ

Yusuf Ziya İlköğretim Okulu 5/B sınıfı 1992-93 mezunlarının 21 sene sonra sınıf öğretmenleri olan Mehmet Emin ER’le yeniden okullarında buluştular.

 

Geçtiğimiz pazar günü Yusuf Ziya İlköğretim okulu müdürü Refik GÖÇER’den izin almalarıyla birlikte kendi eski sınıflarında buluşan zamanın ilk okul öğrencileri olan Anıl SEVİNÇLER, Ertan DUMLUPINAR, Sercan AYDINLIK, Deniz TAŞKAYA, Muhteber TAŞKAYA, Ali Rıza ÇETİN, Mehmet METE, Özlem TEMİZKAN KOÇ, Esra Yıldız GÜLÇİCEK, Tuğba TUR, Cevdet DAĞ, Ersin TOK, Engin KALAYCI, Serap KARAKAŞ, Özgür MANSUR, Didem TUTU AL BASTAKİ, Ahmet İMRAL, , İbrahim MENGÜBETİ, Mustafa İzzet DOĞRUPARMAK, Murat ATALAY, Numan Alp YEKER, Tayfun AKAY, Bekir KALKAN, , Seçil AŞÇI YILMAZER, Ferit DALLI, Ayşe Gaye SOYKÖK, Şennur KELLECİ CEBEK ve Ümit ARSLANTÜRK Yirmi bir yıl önceki gibi öğretmenlerini derslikte beklediler. İçeri eşi Hayriye ER hanım efendiyle giren Mehmet Emin ER öğretmenimiz duygusal anlar yaşadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Emekli öğretmen Mehmet Emin ER sözlerine ” Beni çok mutlu ettiniz, Tarif edilmez bir duygu yaşatıyorunuz, Rahatsızlığımdan dolayı fazla konuşamayacağım ama Allah sizden razı olsun. Sizler gençsiniz, zaman su gibi akıp geçiyor ömür dediğin çok kısa, Birbirinizden kopmamanız çok güzel, Mutlulukları ve Acıları paylaşın. Birbirimizinden hep haberdar olun.” dedi ve yeni dersini de eski öğrencilerine vermiş oldu. O gün sınıfa gelebilen öğrenciler öğretmenlerinin elini öpmek için izin istemeleri üzerine öğretmen Mehmet Emin ER ” sizler benim çocuklarımsınız izin almanıza gerek yok ama ben el öptürmeyi seven birisi değilim.” dedi. Bu sözleriyle öğrencilerini kendisine hayran bıraktı. Yusuf Ziya İlköğretim okulu müdürü Refik GÖÇER, Emekli öğretmen Mehmet Emin ER’e 1992-93 5/B sınıfı öğrencilerinin hazırlattığı plaketi sunarken çok anlamlı bir konuşma yaptı. GÖÇER konuşmasında ” Bende sayın hocamızın görev yaptığı dönemde öğrenci olmam dolayısıyla beni de öğrencisi olarak görebilir, Bu plaketi ona sunmaktan onur duydum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yusuf Ziya İlköğretim Okulu 5/B sınıfındaki yirmi bir yıl sonraki karşılaşmadan sonra 5/B sınıfı öğrencileri ile öğretmenleri Divan restaurant’ta geçip keyifli bir sohbet eşliğinde yemek yediler. yemek sonunda 1992-93 5/B mezunu öğrenciler öğretmenleri Mehmet Emin ER’e gümüş işlemeli bir tablo hediye ettiler. 1992-93 mezunu olan öğrenciler İlki olan bu organizasyonu her yıl mayıs ayının birinci haftası gerçekleştireceklerini dile getirdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.