Özelleştirme Karşıtı İşçilere Polis Müdahalesi: 8 Gözaltı

 

 

Ankara’da termik santrallerin özelleştirilmesine karşı toplanan işçilerin barikatı yıkması üzerine, polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Ankara’da termik santrallerin özelleştirilmesine karşı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı karşısında toplanan işçilerin, barikatı yıkması üzerine, polis gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Çıkan olaylarda bazı işçiler yaralanırken, 8 kişi gözaltına alındı.

BARİYERLERİ YIKTILAR

Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin ihalesi nedeniyle toplanan grup, Kurtuluş Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamanın ardından işçiler, polisin kurduğu demir bariyerleri yıktı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Bunun üzerine emniyet güçleri gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. İşçiler de polise taş ve pet şişelerle karşılık verdi. Çıkan olaylarda bazı eylemciler yaralandı. 8 işçi ise gözaltına alındı. Müdahale sırasında atlı polislerin bulunması dikkat çekti.

CHP’Lİ VEKİLLER MÜDAHALEYE TEPKİ GÖSTERDİ Dağılan işçiler parkın iç kısmında toplandı. Polis ekipleri, grubun etrafında bariyer oluşturdu. Olay yerine gelen bazı CHP’li vekiller, emniyet güçlerinin müdahalesine tepki gösterdi. Daha önceki barikatı parkın içine doğru alan ekipler, burada güvenlik önlemi aldı.

ozellestirme-karsiti-iscilere-polis-mudahalesi_2

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.