PEHLİVAN : ADALET YERİNİ BULDU

Ak Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan, YSK Yalova’daki seçimi iptal etmesine ilişkin, “YSK, nihayetinde bu usulsüzlük iddialarımızın doğru olduğuna karar verdi” dedi.

Yasal süreci kullanarak Merkez İlçe ve İl Seçim Kurullarına gerekli başvuruları yaptıklarını dile getiren Pehlivan, “YSK, nihayetinde bu usulsüzlük iddialarımızın doğru olduğuna karar verdi. Az önce idrak ettiğimiz üzere seçimlerin iptal kararı açıklandı. İnşallah bundan sonra 40 gün bir sürecimiz var” ifadesini kullandı.

Pehlivan, seçimlerin yenilenmesine kadar geçecek süreyle ilgili her türlü hazırlığı yaptıklarını bildirdi.

Her zaman olduğu gibi yine 1 Haziran’a kadar vatandaşlara hizmetlerini anlatacaklarını dile getiren Pehlivan, şöyle konuştu:

“Bu sonucu bekliyorduk. İnşallah haziran ayı itibarıyla emanet olarak verdiğimiz koltuğu geri alacağız. Bunun için sahaya ineceğiniz. İnsanlarımızla tekrar bire bir görüşeceğiz. Hatalarımız varsa öz eleştirimizi yapacağız. Eksiklerimiz varsa bunları ortaya koyacağız. Yalova’da her zaman söylediğimiz gibi yine hizmetlerimizi anlatacağız. Kesinlikle kişiselleştirmeyeceğiz. İnsanlarımızı seçim sürecinde rahatsız etmemeye dikkat edeceğiz.”

Ciddi dersler çıkarıldı

Ak Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yakup Koçal ise 30 Mart akşamı seçimi bir oyla kazandıklarını ilan ettiklerini anımsattı.

Sonuçta sürecin YSK’ya kadar ulaştığını belirten Koçal, şunları söyledi:

“30 Mart yerel seçimlerinden ciddi dersler çıkarıldı. En başta çıkardığımız ders şu ki Yalova halkına sadece hizmeti ve projeleri söyleyerek kentin geleceğini anlatmaya çalıştık. Maalesef CHP’nin yaptığı karalama kampanyalarını ciddiye almadık. Demek ki bunları da ciddiye almak gerekiyormuş ve buna iki haftadır da devam ediyorlar.

Aslı astarı olmayan birtakım saptırmalarla birtakım faturaları sanki bir şeymiş gibi karalama kampanyasına devam ediyorlar. Bunu halka anlatacağız. Bundan sonra tekrar bu kentin geleceğiyle ilgili projelerimizi halkla paylaşacağız. İki gün sonra 23 Nisan. 23 Nisan’a kadar o koltukta oturmasında mahsur yok.

KOÇAL: ADALET YERİNİ BULDU

Yakup bilgin Koçal, “Adalet yerini buldu. Seçimde 1 oy fark vardı, daha sonra arada 6 oy fark var; CHP öne geçti denilmişti. gerekli itirazları yapmamıza ragmen Muharrem İnce’nin yarattıgı psikolojik baskıyla sonuclarCHP lehine oldu. YSK’ya basvurduk,1 haziranda yenilencek.” dedi.

Koçal Salman’ın bireysel başvuru hakkımı kullanmayacağım sözlerine yönelik olarak, “YSK’nın kararlarına itiraz makamı yok, Mansur Bey de aynı talebe gitmişti. Böyle bir hak zaten yok,  zaten hakkı olmayan bir şeye gitmeyeceğim demek abesle iştigal.” şeklinde konuştu.

İnşallah 24 Nisan’da o koltuğu Ak Parti olarak geri alıp 1 Haziran seçimlerine hep beraber ciddi şekilde hazırlanarak daha da eksiklerimizi görerek bu sefer riske atmadan seçimi almanın gayreti içinde olacağız.”

Haber: http://www.yalovapusula.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.