SALİH GÜNEY YALOVA ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Türkiye’nin tanınmış sinema sanatçılarından Salih GÜNEY Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M. Niyazi ERUSLU’yu makamında ziyaret etti. Rektör Prof. ERUSLU görüşme esnasında yaptığı açıklamada Türkiye’nin tanınmış sinema sanatçısı Salih GÜNEY’in Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde ders vereceğini belirtti. Salih GÜNEY gibi değerli bir sanatçının Yalova Üniversitesine önemli katkılar sunacağının altının çizen Prof. ERUSLU Sanat ve Tasarım Fakültesinin Salih GÜNEY’ in sanat hayatındaki çalışmalarından ve tecrübesinden çok faydalanacağını belirtti.  Yalova’yı ve Yalova Üniversitesi’ni çok sevdiğini belirten Salih GÜNEY de açıklamasında Yalova Üniversitesi’nde ders verecek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

salih-güney-Y.Ü-ziyaret-etti-2

 

Yalova’ya dair birçok sanatsal projeleri olduğunu belirten GÜNEY yeni eğitim öğretim döneminde Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

 

salih-güney-Y.Ü-ziyaret-etti-3

 

Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet ÇAVUŞOĞLU’da yaptığı açıklamada Salih GÜNEY gibi bir sanatçıyla birlikte çalışacak olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Salih GÜNEY’in fakültelerine katacağı zenginliğin önemini vurgulayan Prof. ÇAVUŞOĞLU Türkiye’de ve dünyada tanınan bir sanatçıdan öğrenilecek çok şeyin olduğun ifade etti. Görüşmenin sonunda Rektör Prof. ERUSLU tarafından Salih GÜNEY’e Yalova Üniversitesi rozeti takıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.