SALMAN “BİR KİŞİYİ BİLE İŞTEN ÇIKARTMADIK”

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa SALMAN yaptığı yazılı açıklamada iddia edildiği gibi bir belediye başkanlığı sırasında işten çıkartma yapmadıklarını dile getirdiği açıklaması şöyledir; ”

 

AKP Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’ın katıldığı bir canlı yayında “Bunlar göreve gelir gelmez 80 kişiyi işten çıkarttılar” sözlerine yanıt veren CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, “Ben görev yaptığım süre içinde bir kişiyi bile işten çıkartmadım. Buna izinli olduğu halde YSK kapısında birlikte poz veren Özel Kalem Müdürü de dahil. Yalancı yalan söylemeye devam ediyor” dedi.

 

“Mağdur olmasınlar diye sözleşmeyi 1 ay uzattık”

 

Belgeleriyle birlikte Koçal’ın gündeme taşıdığı iddialara cevap veren Salman, “Olayın aslı şöyle, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ve bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere Koçal’ın döneminde hizmet alım ihalesi ile sözleşme süresi 26 Şubat 2013 tarihinde sona ermek üzere 12 aylığına personel alımı yapılmış. 31 Mart seçimlerine 1 ay kala sözleşme sona erince Koçal, yönetimi seçim öncesi bu kişileri işten çıkartıp tepki çekmemek adına üstelik personel sayısını arttırarak sözleşmeyi 31 Mart 2013 tarihine kadar bir aylığına yeniden uzatmış.

 

 

Biz göreve geldiğimizde ise sözleşmeleri sona eren işe devam edip etmeyeceklerini bilmeyen ortada kalmış bu personelin varlığını öğrendiğimizde, acil yapılması gereken konular dışındaki tüm ihaleleri iptal etmemize rağmen, bu insanların kim olduklarına bakmaksızın mağdur olmamaları için sözleşmelerini bir aylığına yani 31 Nisan 2014 tarihine kadar uzattık.

 

Buradan da anlaşılacağı üzere biz kimsenin işine son vermedik. Özellikle sözleşme sürelerinin bitimi tam seçim gününe denk getirilen bu insanları asıl işten çıkartan Yakup B. Koçal’dır. Biz mağdur olmamaları için göreve gelir gelmez, YSK süreci netleşinceye kadar geçici olarak bir çözüm getirebilmek adına sözleşmeyi bir ay daha uzatarak, hem bu insanların işlerinden olmamalarını hem de devam eden işlerin aksamamasını sağlamak için gerekli adımı attık.

 

Durum böyle iken, ‘80 kişinin işine son verildi’ yalanını söyleyen, Yakup B. Koçal, Yalova halkını yine kandırabilir miyim derken yalancılığını bir kez daha tescillemiştir. Bu yaptığının takdirini de yine değerli Yalovalılar’ın vicdanına havale ediyorum.

 

Son olarak işten çıkarıldıkları iddia edilen bu 80 kişi işinin başında olduğunu bildirir, saygılar sunarım.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.