SALMAN “Değişiklik kazandığımın tescilidir”

AKP İl Yönetimi’ndeki değişikliği değerlendiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Bu konu her ne kadar AKP’nin bir iç meselesi de olsa, seçimi benim kazandığımın tescilidir” dedi.

 

“31 Mart’ta yapılan seçimi benim kazandığını bildikleri halde, kendileri kazanmış gibi göstermeye çalıştılar. Bu görevden alma başarısızlıklarını kendilerinin de tescil ettiklerinin kanıtıdır” diyen Başkan Salman, yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

 

Gelişmelerin AKP’nin bir iç meselesi olduğuna vurgulayan Başkan Salman, “Seçimleri iptal ettirdikleri gün hepsini Allah’a havale ettiğimi söylemiştim. Ben Allah’ın adaletine inanan bir insanım. AKP’deki bu görev değişiminde beni ilgilendiren kısım karşımdaki rakibin değişip, değişmeyeceği. Bu konuda da Yakup B. Koçal’ın istifa etmesinin sağlanıp aday değişikliğine gidileceği yönünde ciddi iddialar ortada dolaşıyor. Bunun olup olmayacağını bekleyip zaman içinde göreceğiz” dedi.

 

“Anket gündemi dağıtmak için”

 

AKP’nin bu süreci planlayarak yönettiğini savunan Başkan Salman, “AKP İl Yönetimi’nin istifa ettiği gün bir anket yayınlanıyor. Sizce bu tesadüf mü? Gündemi dağıtmak ve Yalova halkını yanlış yönlendirmek için AKP’yi önde gösteren bir anket sonucu yayınladılar. Seçimi kaybetmişsin, adayının değişip değişmeyeceği bile belli değil. Mevcut adayının Belediyeyi nasıl yönettiği/yönetemediği ortaya çıkmış. İl Yönetimin görevden alınmış. Milletvekilin kent merkezini terk etmiş, ilçelerde geziyor. AKP oy oranını yükseltmiş, halkın ilgisinden sevgisinden sokakta bile yürüyemeyen Vefa Salman’ın oy oranı düşmüş. Sevsinler sizin anketinizi! Amaç ne? Amaç AKP’deki sıkıntılar, kavgalar değil de, anket sonucu konuşulsun. Yalova halkı bunlara kanmıyor. Yalovalılar’ı böyle aldatamazsınız.”

 

“Yalova halkı ‘Vefa Zamanı’ dedi”

 

AKP’nin Belediye Başkan Adayını değiştirmesi ihtimalini de değerlendiren Salman, “Yalova halkı kararını verdi. 31 Mart’ta sandıkta iradesini ortaya koydu ve beni başkanları olarak seçti. Yalova halkının hür iradesini önce İlçe Seçim Kurulu’nda sonra da İl Seçim Kurulu’nda yok saymaya çalıştılar, olmadı. Ardından da Ankara’da bir takım baskılarla YSK’dan seçimi iptal ettirdiler.

 

Yalova halkı haksızlığa sessiz kalmaz ve kalmadı da. Seçim yenilenme kararı alındığından AKP’lisi bile yolda önüme geçip, ‘Sana yapılan haksızlık. Söz bu sefer oyumu sana vereceğim. Bu yapılanlar doğru değil’ diyor. Ben inanıyorum; rakip kim olursa olsun, hediye para kartları, erzak kolileri de dağıtsalar, kırmızı plakalı Bakanlar ikna için Yalova sokaklarını da arşınlasa sonuç değişmeyecek.

 

Bana yapılanları çok iyi bilen ve kul hakkına önem veren Yalova halkı, doğrunun-haklının yanında olmaya devam edecek, masa başında elimden alınmak istenen Belediye başkanlığını, 1 Haziran’da yine bana geri verecek. Yalova’da kimin Belediye Başkanı olacağına, Ankara değil Yalovalılar karar verecek göreceksiniz” şeklinde konuştu. 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: