YALOVA’NIN YENİ DERNEĞİ OLDU

Yalova Teknolojik Gelişim Derneği kuruldu. Tanıtım toplantısında yönetim kurulu başkanı Mustafa Hikmet Yaşar konuşmasında, Dernek hakkında bilgiler verdi ve yönetim kurulunu tanıttı.

 

yalova-teknolojik-gelişim-derneği-yön-kurulu-başkanı-mustafa-hikmet-yaşar

 

Mustafa Hikmet Yaşar konuşmasında; “Saygıdeğer dernek üyelerimiz ve basınımızın değerli mensupları,

 

Yalovamız yeni bir sivil toplum kuruluşuna kavuşmuş bulunmaktadır. Bu mutlu günümüzde davetimize icabet edip katıldığınız için şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunarım.

 

Derneğimiz Yalovadaki bir grup teknik elemanlar tarafından kurulmuş ve “YALOVA TEKNOLOJİK GELİŞİM DERNEĞİ ” adı ile faaliyetlerine başlamıştır.

 

Yaşadığımız dönemde sivil toplum kuruluşlarının önemi giderek artmakta ve gelişmiş ülkelerin ileri seviyelere gelmesindeki rollerini dikkate alarak bizler de bir araya gelip benzer bir oluşuma karar verdik.

 

Bilim sayesinde elde edilen bilgilerin hayatımızdaki uygulamaları “TEKNOLOJİ” olarak tanımlanmaktadır .

 

Sanayi devrimi olarak bilinen buharlı makinaların icadı ile başlayan ve hızla gelişmekte olan teknoloji son yıllarda büyük bir ivme kazanmış ve çağımız “bilgi çağı” olarak tanımlanmıştır.

 

Geçmiş yıllarda teknik elemanlar kendi dallarında yenilenen bilgileri takip etmekle yetinirken, günümüzde yönetim ve idari kadrolarda yer almaları bizlerin ana branşlarımızın yanı sıra ekonomi, finans ve idari konularda da bilgi sahibi olmamızı, eğitim almamızı ve bilgi çağını yakından takip etmemizi de gerekli hale getirmektedir.

 

Diğer taraftan küreselleşme ve hızlı iletişim imkanları, bilgiye ulaşmada çok büyük kolaylıklar sağlamakta, bizlere sunulan bu avantajları kullanarak yeni gelişmeleri yakından takip etmemiz kolaylaşmaktadır.

 

Bir başka önemli konuda dünyadaki doğal kaynakların azalması,çevre bilincinin ön plana çıkması ve rekabetin artması ile teknoloji bizleri üretimde ve hatta günlük yaşantımızda her türlü tasarrufa ve verimliliğin artılmasına zorlamaktadır. Tasarruf ve verimlilik kavramları hangi bağlamda ve hangi sektör için ifade edilirse edilsin destek görmesi gereken kavramlardır ve bu konuda yapılan ve yapılacak olanın, daha az bir maliyetle, daha az bir harcama ile ya da daha az bir tüketim ile karşılanması geleceğimiz için arzulanan bir konu olup bizde “nasıl daha fazla tasarruf ederiz ve nasıl daha verimli olabiliriz” sorularına cevap arayacağız.

 

 

Derneğimiz, üyelerinin ihtiyaçları olan ve yukarıda belirttiğimiz konularda gelişimlerini sağlamak ve teknolojiyi yakından takip amaçlı eğitim ,seminer ve sektörel konularda yurt içi ve yurt dışı geziler düzenleyecektir.

 

Ayrıca toplumumuzun benzer konularda bilgilendirilmesi ve dayanışmasını sağlayarak ortak akıl oluşturmayı , sosyal ve kültürel alanlarda yapacağı faaliyetler ile sevgi, barış ve hoşgörüyü ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.

 

Derneğimiz teknolojideki baş döndürücü gelişmelerin barışçı ve insani olanların yanında yer alacaktır. Bu yönde ulusal ve uluslararası üniversiteler, özel ve kamu eğitim kurumlan ile aynı amaçlara yönelik faaliyet gösteren dernek ve platform mensupları ile işbirliği yapacaktır.

 

Eğitim ve öğretimi kalkınmanın temel unsuru olarak kabul etmekteyiz. Bu nedenle yüksek ve orta eğitim kurumlarında ihtiyaç sahibi yerli ve yabancı öğrencilerin öğrenimlerini tamamlayabilmeleri için gerekli olan her türlü yardımı imkanlarımız dahilinde yapacağız.

 

Beni dinlediğiniz ve değerli katılımlarınız için tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

 

 

Yönetim kurulu başkanı Mustafa Hikmet Yaşar, Başkan yardımcısı Erkan Çoşkuner, Genel Sekreter Şenyurt Aydan, üye Murat Yıldız, üye Mustafa Doğan’dan oluştu.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.