3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

MHP Yalova İl Başkanı Hasan TOPÇULAR, 3 Mayıs Türkçülük günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Topçular mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Mücadele biçimi ve ortaya çıkardığı anlam açısından Türk düşünce tarihinde özel bir yeri bulunan 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde tüm dava arkadaşlarımızın ve Türk Milleti’nin bu mana ve şuur dolu kutlu gününü kutlarız.”

“3 Mayıs 1944 olayları Türk Milliyetçiliğinin mücadele tarihinde şerefli yerini almış, aynı zamanda dünden bugüne Türk Milliyetçiliğine yönelen saldırılarda bir değişiklik olmadığını göstermiştir”.

3 Mayıs olayları merhum Hüseyin Nihal Atsızın hakkında açılan davaya katılmak için Ankara’ya geldiği sırada başlamış olup “Bu tarihte Türk gençliği her türlü baskıcı siyasal ortama rağmen demokratik muhalefetin belki de ilk örneğini vererek bölücü ve yıkıcı tehdidi teşhis etmiş, bunlara karşı tepkisini ortaya koymuştur.

Türk gençliğinin milli muhalefeti neticesinde 165 kişi tutuklanmış, birçoğu işkence ve eziyetlere maruz kalmıştır. Bu durum Türk Milleti’ne mensup olmaktan gurur duyan Türk Milliyetçilerinin, inandıkları değerler uğruna karşılaştıkları zulmün birincisi olacak, ancak sonuncusu olmayacaktır.

Büyük siyaset ve devlet adamı merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve 23 arkadaşının, Türk milletinin muhatap olduğu yabancı ve aykırı ideolojik saldırılara karşı, milli muhalefeti bayrak yapışının üzeriden tam 70 yıl geçmiş bulunmaktadır. Bu geçen zaman süresinde Türk Milliyetçileri, milletimizin birliği ve beraberliği için fedakârlık göstermiş, 3 Mayıs 1944’ün anılarını hafızasından hiçbir zaman çıkarmamıştır”.

“Tarihimize tabutluklar olarak geçen, tavanlarında beş yüzer mumluk ampullerin yandığı işkence odalarında, büyük Türk Milleti’ne olan sonsuz bağlılık ve karşılıksız sevgiyle direnç gösterilmiş, Türk milletine bağlılıktan çınlayan gür sesin kararlılığı Türk milletinin vicdanında karşılık bulmuştur. Bu itibarla Türk milliyetçileri, yakın tarihimizin değişik evrelerinde mağrur bir ruh halinde mağdur olmuş, ama asla mağlup olmamıştır ve olmayacaktır. Nitekim Türk milliyetçilerinin 3 Mayıs’ta ortaya koyduğu azim ve kararlılık, Türk milletine olan sarsılmaz inancı dün olduğu gibi bugünde ziyadesiyle devam ettirmektedir. İçinde bulunduğumuz karanlık dönemde, küresel güç koalisyonu ve bunların içerideki acentesi olan Ak Parti iktidarının, Türk Milliyetçiliğini tahrip etme konusunda tartışmasız uzlaştıkları anlaşılmaktadır.

Söz konusu iktidarın sürekli olarak Türk kimliği ve doğal sonucu olan Türk milliyetçiliğine sistemli bir şekilde saldırması tesadüfî değildir.” “Türk milletiyle sorunlu, geleceğiyle uyumsuz sadece ikbal peşinde milli her türlü kaynağı talanla meşgul

Ak Parti iktidarının Türk Milletinin özgüveni olan Türk Milliyetçiliğini bu denli aşağılamasının da kimlere hizmet ettiğini açıkça ortaya koymaktadır. “İnşallah Milli bir hesaplaşma önce Cumhur Başkanlığı, sonra da 2015 yılında yapılacak olan Milletvekili genel seçimlerinde sandıkta tecelli edecek, Türk milleti kendisine yönelik bu şer oyunu mutlaka bozacaktır. Dün olduğu gibi, bugünde Türk milletinin en doğru kararı vereceğine inancımız tamdır. Fakat Türk milliyetçileri, hali hazırda yaşanılan gerilim ve kaos ortamının gelecek açısından ne büyük bir tehlike ve tehdit içerdiğinin bilincindedir. Çözüm ve değer üretmekten uzak olan gayri milli politikaların hamisi konumundaki Ak Parti zihniyetinden kurtulmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

TBMM’de bu kadar sayısal çoğunluğa sahip Ak Parti Cumhurbaşkanı seçimini bile siyasi ikbal uğruna nasıl kullandığı, siyasal krize nasıl ortam ve zemin hazırladığı artık tüm açıklığıyla ortadadır.

3 Mayıs Milliyetçiler Günü gelenekten geleceğe Ziya Gökalp, Nihal Atsız, Mümtaz Turhan, Alparslan Türkeş, Erol Güngör ve daha nice fikir ve siyaset adamını Türk milletinin maddi varlığında buluşturmuş, ülkenin bölünmez bütünlüğü, varlık ve bekası için sönmez bir inanç meşalesini yakmıştır. Her türlü engelleme ve zorluğa rağmen Türk milletini şanlı mazisinden onurlu geleceğine her şeyi göze alarak taşıyacak olanlar Türk milliyetçileri olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha büyük Türk milletinin ve kıymetli dava arkadaşlarımın bu tarihi gününü kutluyor, 3 Mayıs 1944’ün bütün fedakar milliyetçi kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Doğrulup Gürlüyorsun Yeryüzünde Yeniden

Her silkinen, kalkınan, kurtulan ulusla sen

Tıpkı ilk sesin gibi Samsun’dan Amasya’dan

Son sesin yükseliyor Afrika’dan Asya’dan

Hasan TOPÇULAR

MHP Yalova İl Başkanı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.