Aksa Akrilik’in mühendisleri deneyimlerini gençlerle paylaştı

Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa’nın kendi alanlarında uzmanlaşmış mühendisleri, tamamen gönüllü bir proje olarak başlattıkları “AKSA’yla Öğreniyorum Paylaşım Semineri” aracılığıyla Yalovalı gençlerle bir araya geldi. Yalova Anadolu Lisesi’nde gönüllü mühendislerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte gençler, Aksa mühendislerinin deneyimlerinden ve birikimlerinden yararlanma fırsatını yakaladı.

 

AKSA’yı temsilen Çevre Mühendisi Evren Çekyay, Elektirk Mühendisi Tümay Dost, Makine Mühendisi Umut Taşçı, Metalurji Mühendisi Yusuf Engin Ercan, Tekstil Mühendisi Veli Gökçil ve Kimya Mühendisi Arzu Meral’in deneyimlerini paylaştığı ve soruları cevapladığı seminere yaklaşık 200 öğrenci katılım gösterdi.

 

Etkinlik süresince gençler Aksalı mühendislerin deneyimlerinden faydalanmanın yanı sıra çeşitli mühendislik dalları ve iş hayatı ile ilgili de fikir sahibi oldu. Aksa Akrilik, çalışanlarının gönüllü katılımıyla gerçekleştirdiği Aksa Paylaşım Seminerleri ile Yalovalı gençlerle bir araya gelerek çalışma hayatı ile ilgili deneyimlerini ve birikimlerini aktararak gençlerle iletişimi geliştirmeyi hedefliyor.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: