ASKIDA YEMEK PROJESİ

“Askıda Yemek” Projesi Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans öğrencileri Ümit ÖZŞERBETÇİ ve Tuğba SARIKADILAR tarafından yürütülüyor. Sosyal Girişimcilik dersi kapsamında başarılı üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz yemek sağlamak için tasarlanan projenin bir sosyal girişim projesi olduğu ifade edildi.

 

ASKIDA YEMEK

 

Proje 27.04.2014 tarihinde Köz Izgarada düzenlenen basın toplantısıyla hayata geçirildi. Başlatılan projede; gönüllüler askıda yemek uygulaması olan restorana kendi siparişlerini verirken, istedikleri sayıda yemeği de askıya bırakabiliyorlar. Daha sonra Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinden Yüksek Onur Belgesi alan öğrenciler, proje kapsamında kendilerine çıkartılan kartları göstererek askıya bırakılan yemekleri hiçbir ücret ödemeden yiyebiliyorlar.

 

ASKIDA-YEMEK-1

 

“Fazladan Alacağın Bir Menüyü Askıya As Başarılı Bir Öğrenciyi Mutlu Et” sloganıyla yola çıkan projenin unutulan bir Osmanlı geleneği olan Askıda Ekmeğin de farklı bir versiyonu olduğu belirtildi. Paydaşlarının yüreklerine yardımlaşmanın mutluluğunu aşılamak maksadı ile tasarlanan bu projeyle yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma bilincini toplumda oluşturmanın yanı sıra geleceğin teminatı olan öğrenciler desteklenerek farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.