ASLAN “İŞTEN ÇIKARILANLARIN İHALESİ BUGÜN

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde ihalesi 9 Nisan 2014 tarihinde iptal edilen 80 işçinin personel çalıştırma hizmet alım ihalesi bugün saat 15:00’da yapılacak.

  İhalenin sonuçlanmasının ardından işçiler, 6 Mayıs 2014 Salı günü işlerinin başına dönebilecek. Hizmet alım ihalesi hakkında açıklamalarda bulunan Yalova Belediye Başkanvekili Ömer Aslan, işsiz kalan personelin mağduriyetlerini gidermek için ihale sürecini hemen başlattıklarını belirterek, “Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve daha önce hizmet alım ihalesi iptal edilmiş işçilerimizin mağduriyetlerini bir an önce gidermek için ihale sürecini acilen başlattık. Bugün saat 15:00’da gerçekleştirilecek ihalenin sonucunda mağdur işçilerimiz en geç 6 Mayıs Salı Günü işbaşı yapabileceklerdir. Şu an eleman yokluğu nedeniyle açılamayan karanfil evlerdeki çalışmalar da, işe alımların tamamlanmasının ardından 6 Mayıs Salı Günü aktif olarak başlayacaktır” dedi. 

 

Bunları da sevebilirsiniz

ASLAN “İŞTEN ÇIKARILANLARIN İHALESİ BUGÜN” için bir yorum

  1. sayın Ömer Aslan affınıza sığınarak tecrübesiz olmanızdan kaynaklı belediye işleyişini bilmediğinizi düşünüyorum. yıllardır bu tarz sözleşmeler olur ve arada ihale yapılana kadar da çalışanlar işlerine devam eder çünkü bu işleyiş bir rutindir. İçinde bulunduğumuz süreçte bu tarz bir açıklamanın bilinçli çalışanlar tarafından gereksiz olduğu kanaatindeyim. ki chp yönetimi gitmeden önce sözleşmelerin iki aylık uzatılması için gerekli çalışmayı ve açıklamayı yaptığını biliyoruz. Her iki tarafında bu tarz açıklamalarda bulunmadan normal işleyişte işçilerin çalışmasından nemalanmaya çalışması üzücü görünüyor. karanfil ev çalışanlarının yapmış olduğu mağdur edebiyatı kendilerinin belediye işleyişinden bir haber olduklarını göstermektedir. eski dönemlere bakarsanız taşeron işçilerin ara vermeden ihalelerin olmasını bekledikleri sürede dahi işe gittiklerini görebilirsiniz.belediyenin önünde yapılan 1 mayıs eyleminde olan kişilerin bugüne kadar haksızlıklara uğramalarına rağmen ses çıkarmadan her şeye tamam deyip 1 mayısta ortaya gereksiz şekilde çıkarılmaları tamamen siyasi bir oyunun parçası olduklarını gösterir.
    daha diyecek çok şey var elbette…
    şimdilik saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.