ÇİFTLİKKÖY’DE ANNELERE ANLAMLI KUTLAMA

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi ÇKM’nin organize ettiği Anneler Günü etkinliği, Çiftlikköy Kültür Merkezi’nde Başkan Ali Murat Silpagar ve eşi Nursel Silpagar’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Kültür Merkezi girişinde anneler günü notunun yazıldığı kartların karanfillerle birlikte annelere hediye edilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını ÇKM Müdürü S. Tamer Balkaş yaptı. ÇKM kursiyerlerinden Sevda Sekmen’in Hz. Amine’nin hayatını anlatmasının ardından Nuran Sözen, Anneler Günü’nün önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

 

genel (3)

 

Sözen, “Anneler evin Rabbi’dir”

 

nuran sözen'e çiçek takdimi

 

Konuşmasında anneleri evin rabbi olarak niteleyen Sözen, annelere hitaben, “Sizler evin rabbisiniz. Yani evin kollayıcısı, koruyucususunuz” dedi. Anneleri mutlu etmek için evlatların nasıl yaklaşımlarda bulunması gerektiğini anlatan Sözen, kadınlarımızın televizyon başında boş zamanlarını harcamaması gerektiğini de belirterek, “Allah rızası için kardeşler televizyon dizilerini izlemeyi bırakın. Kilo alanların yarısı televizyon başında oturmaktan kilo alıyor” diye konuştu. Sözen’e konuşması sonrasında Başkan Silpagar tarafından çiçek takdim edildi.

 

Şehit Baçerettin Özgür’ün annesine plaket

 

şehit b.özgür'ün annesi

 

Anneler Günü’yle ilgili olarak ÇKM tarafından hazırlanan slayt gösterisinin sunulması sonrasında ise Çiftlikköy’ün her mahallesinden seçilen emektar annelere Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından tebrik plaketi verildi. Plaketler, Şehit Baçerettin Özgür’ün de annesi olan İmman Özgür başta olmak üzere, Zehra Akbaş, Sebahat Özdemir, Fitnet Aydın, Zeliha Çilingir, Bedriye Kara’ya takdim edildi. Kısa bir konuşma yapan Başkan Silpagar, “Sizlere sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Hassas olduğum üç konu var; biri çocuklar, ikincisi anneler, üçüncüsü şehitler. Üçü bir araya gelince dayanamıyorum. Cennet annelerin ayaklarının altında. Peygamber efendimizin Hadis-i Şerif’i. Cennetin adresini gösteriyor. Annesinin ayağının altını öpenlerden Allah razı olsun. Sabah evden çıkarken annemin elini öper çıkarım, bu değişmez bir kaidedir. Dünyanın ilk insanları Hz. Adem ile Hz. Havva’ya verilmeyen anne baba sevgisi bizlere verilmiş. Bunun kıymetini bilelim” diye konuştu.

 

Anneler için hediye çekilişi

 

hediye çekilişi (1)

 

Programın son bölümünde ise salonda yer alan annelerin katıldığı hediye çekilişi gerçekleştirdi. Yapılan kura çekimi sonrasında hediyeler ise Başkan Silpagar, Ak Parti İlçe Başkanı Ogün Şensoy, İlçe Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe muhtarları tarafından şanslı annelere takdim edildi. Etkinlik, ÇKM salonunda yapılan ikramla sona erdi.   

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: