CUMA NAMAZI SİYASİLERİ BULUŞTURDU

İktidar partisi AK Partiden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yalova AK Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal’a destek vermek için Yalova’ya geldi. Ana Muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisinden ise Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’a destek vermek için Yalova’da ziyaretlerde bulundular. Bu Mübarek cuma gününde her iki siyasi partinin yolu Yalova merkez Camii’sinde cuma namazı öncesi kesişti.

 

 

 

 

Türk siyasetinde yıllardır özlenen tablo Yalova Yerel seçimlerinin yenilenmesiyle birlikte il bazında önemli görülen Yalova’ya tüm siyasi partiler özen gösteriyorlar. Özellikle itirazlar bir kaç oy farkıyla el değiştiren Yalova belediye başkanlığı için hem Cumhuriyet Halk Partisi hemde AK Parti bütün siyasi güçleriyle kendi adaylarının kazanması için çıkartma yapıyorlar.

 

CUMA-NAMAZI-SİYASİLERİ-BİR-ARAYA-GETİRDİ-ÇİĞ-KÖFTECİ

 

Bugün İktidar partisi AK Partiden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ak parti il binasından başladığı ziyaretlerine basına gönderilen programdan yarım saat önce başlayan bakan Güllüce sonrasında küçük bir Yalova turu atarak esnaftan AK Partiye destek istedi. Özellikle de bir esnafın etsiz ciğ köfte ikramına karşılık ilk başta yemek istemeyen bakan Güllüce esnafın israrı üzerine “ciğ köfteyi yerim ama bize en az on oy vereceksin” dedi. Esnaf ise “benim oy kullandığım yer kadıköy, ben size orda oy verdim ve beşyüz oy farkıyla kazandık” demesi üzerine tatlı bir sohbet gerçekleşmiş oldu. Yalova merkezdeki gezisini namaz saatinin yaklaşmasından dolayı Merkez Camiisine yönelten bakan Güllüce, Camii’nin önündeki ağaçların altında namaz saatini beraberindenki heyetle birlikte beklemeye başladı.

 

 

Ana Muhalefet Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi ise İstanbul’dan gelen İstanbul Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi ve Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman ile birlikte Yalova il Başkanlığını ziyaretinden sonra Gazi Paşa caddesi üzerindeki esnaflara ziyaretlerde bulunup Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman için oy istedi ve sahilde bir tur atıktan sonra sorularımızı yanıtladı. Cuma Namazının yaklaşmasıyla birlikte Yalova Merkez Camii’sine yöneldiler.

 

 

Yalova Merkez Camiisinde karşılaşan iki siyasi parti üyeleri selamlaştıktan Cumhuriyet Halk Partisi istanbul milletvekili ve Grup Başkanveklili Hamzaçebi, AK Partiden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Çoşkun’un yanına giderek birlikte poz verdiler. sonrasında karşılıklı masalarda çaylarını içtiler sonrasında ezanın okunmasıyla camii’ye namaz kılmaya gittiler. 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ VE GRUP BAŞKANVEKLİLİ HAMZAÇEBİ’nin AÇIKLAMASINI İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 

CUMA NAMAZI ÖNCESİ YALOVA MERKEZ CAMİİSİNDE YAŞANAN OLAYLAR

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.