DEPREMİN ŞİDDETİ 6,7 OLDU

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre Gökçeada’nın batısında 6.7 şiddetinde, Yabancı kaynaklar göre ise 7,2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Deprem MARMARA, EGE BÖLGESİ ve konya ile Antalya ve çevresinde hissedildi.

AFAD, meydana gelen depremle ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

 Açıklamada şunlar kaydedildi:
“24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ege Denizi Çanakkale’nin 90 km. açıklarında bir deprem meydana gelmiştir. 

AFAD Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verilere göre saat 12.25′ de meydana gelen, merkez üssü Ege Denizi Çanakkale’nin 90 km. açıkları olan depremin büyüklüğü Mw=6.5, şiddeti 7 ve derinliği 11.21 km. olarak gerçekleşmiştir. 

Depreme en yakın yerleşim yeri Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi Uğurlu Köyü’dür ve merkez üsse uzaklığı 34.71. km. dir.

Başta İstanbul olmak üzere Ege ve Marmara bölgelerinin büyük bir bölümünde şiddetli şekilde hissedilen depremde alınan ilk bilgilere göre Edirne ve Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bazı evlerin çatılarında hasar meydana gelmiştir. 

Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Bursa, Kütahya, İzmir, İstanbul, Tekirdağ ve diğer civar il ve ilçelerle yapılan görüşmelerde herhangi bir can kaybı olmadığı bilgisi alınmış olup, 112 ve SAKOM’dan alınan ilk bilgilere göre deprem sonrası panikle balkondan atlayan bazı vatandaşlarımızda ufak çapta yaralanmalar meydana gelmiştir.

Söz konusu deprem sonrası büyüklükleri 3 ile 5.3 arasında değişen onlarca artçık şok yaşanmıştır. Bu artçı şoklar arasında büyüklüğü 5.3 ve 4.4, merkez üssü Saros körfezi yine büyüklüğü 4.6, merkez üssü Çanakkale Eceabat olan üç artçı depremde bulunmaktadır.”

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.