Green Card Çekilişi Sonuçları Açıklandı

 

 

Amerika Birleşik Devletlerinin her yıl 55 bin kişiye dağıttığı Green Card, tüm dünyadan pek çok insanın hayallerini süslüyor. Bu 55 bin kişilik kontenjanın da her yıl ortalama 3 ile 4 bini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ayrılıyor.

 

Yapılan son Green Card çekilişinin (DV2015) sonuçları ise 1 Mayıs 2014 itibariyle ABD’nin resmi sitesi http://dvlottery.state.gov adresinde açıklanmaya başlandı.

 

İlk Günden Fiyasko

 

Ancak ilk gün ABD’nin resmi sayfasına girerek Green Card çekilişini kazanıp kazanmadığını kontrol eden başvuru sahipleri büyük bir şokla karşılaştı. Sistemlerde meydana gelen bir arıza nedeniyle, kazanıp kazanmadığına bakılmaksınız tüm başvuru sahiplerine kazanamadıkları bildirildi. 5 Mayıs 2014 tarihinde ABD makamları bir duyuru yaparak ilk gün kazanıp kazanmadığını kontrol eden başvuru sahiplerinin durumlarını yeniden kontrol etmelerini istedi.

 

İşlemlerde Köklü Değişiklikler

 

DV2015 Green Card çekilişini kazananları baştan aşağı değişmiş bir sistem ve her aşaması online ortama taşınmış prosedürler bekliyor. Yıllardır bir takım formlar doldurup fotoğraflarıyla birlikte ABD’deki çekiliş merkezine postalayan Green Card kazananları bu yıl ilk defa tüm form ve fotoğraflarını ABD makamlarına online olarak iletecekler. Yine ABD makamlarının yaptığı bir açıklamaya göre bu formlar en erken 19 Mayıs 2014 tarihinde hazır olabilecek.

 

Her Green Card Kazanan ABD’ye Gidebiliyor mu?

 

Peki Green Card çekilişini kazanan herkes hemen ABD’ye gidebiliyor mu? Tabii ki hayır. Green Card alarak ABD’ye gidebilmek için Green Card çekilişini kazanmanın yanı sıra en az lise mezunu olmak (ya da bir zanaat sahibi olmak), başvuru ve sonrasındaki işlemlerde herhangi bir hata ya da eksikliği meydan vermemek ve de ABD’ye ilk gidildiğinde kendini idame ettirebilecek kadar nakde sahip olduğunu belgelemek gerekiyor.

 

Kaynak www.abd-vize.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.