İstanbul’dan Soma’ya Yürüyecek

 

Toplumsal olaylara karşı gösterdiği bireysel eylemleriyle kamuoyunun yakından tanıdığı Savaş Altay şimdi de 301 maden şehidinin anısına İstanbul’dan Soma’ya yürüyecek.

26 Mayıs pazartesi günü saat 09.00 da İstanbul’un Beşiktaş İlçesinde bulunan Başbakanlık çalışma ofisinin bulunduğu alandan yürüyüşe başlayacak olan Altay; önce Yalova’ya, daha sonra Bursa ve İzmir üzerinden Manisa Merkeze gidecek. Altay yürüyüşünü Soma’da bulunan Soma madenci şehitliğinde tamamlayacak.

1974 İstanbul doğumlu olan Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ben toplumsal olaylara karşı aşırı duyarlı bir insanım. Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumunda yetişmiş bir yurttaşım, öksüz büyüdüm.

Maden faciasında hayatını kaybeden yurttaşlarımızın acısı beni çok derinden etkiledi, ayrıca şehitlerimizin geride kalan çocuklarının neler hissettiğini ben çok iyi biliyorum. Ben yürüyüşlerimle olaylar meydana gelmeden önce maksimum güvenlik tedbirleri alınması için toplumsal bilinç oluşmasına katkıda bulunmak istiyorum. Ayrıca şehitlerimizin unutulmasını istemiyorum.

Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde meydana gelen olaylara karşı defalarca yürüyüşler yaptım bu yürüyüşlerim esnasında Valiliklerimizden, emniyet teşkilatımızdan ve belediyelerimizden sürekli destek aldım, ulusal ve yerel basınımız yayınlarıyla destek oldular. Sizin aracılığınızla destek olan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.