POLAT, GAZETECİLER KONFEDERASYONU, İSTİŞARE KURULU ASİL ÜYELİĞİ’NE SEÇİLDİ

  Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Manşet Gazetesi imtiyaz Sahibi Ayhan Polat, 10 Mayıs 2014’te Ankara’da yapılan Gazeteciler Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurul’da, İstişare Kurulu Asil Üyeliği’ne seçildi.

      

 

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, tek liste ile girdiği, Gazeteciler Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda, ilk Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı seçildi.

 

 

   73 il cemiyeti ve 8 federasyondan, toplam 144 delegenin katıldığı Gazeteciler Konfederasyonu 1.Olağan Genel Kurulu’na Yalova delegesi olarak katılan Ayhan Polat yaptığı açıklamada, “Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla, 9-10 Mayıs tarihlerinde Ankara’da, Gazeteciler Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda Yalova’yı temsil ettim.

 

 

  Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurulmasında ilk fitili ateşleyen biri olarak, bugün hem Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun, hem de diğer yedi federasyon ile beraber Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurulmasından duyduğum mutluluğu kelimelerle anlatmam mümkün değil.

 

 

  Birbirine inanmış 38 il cemiyeti ile hareket ederek, önce Türkiye genelinde 8 federasyon kuran, geçtiğimiz hafta sonu ise Gazeteciler Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nu yapan, Türkiye’nin ilk ve tek en geniş kapsamlı gazetecilerin içinde bulunduğu meslek örgütü Gazeteciler Konfederasyonu İstişare Kurulu Asil Üyesi seçilmekten de oldukça mutlu ve gururlu olduğumu belirtmek isterim.

 

 

  Bu meşakkatli yolda, gece-gündüz demeden yurdun dört bir yanını dolaşarak meslektaşlarımızı Türkiye’nin en büyük meslek örgütü çatısı altında birleştirmeyi başaran, başta 8 federasyon başkanı olmak üzere, emeği geçen tüm il cemiyet başkanı arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu birlikteliğin gazetecilik yapan her kişi meslektaşımızın sorun ve sıkıntıları için var güçleriyle medya sektörüne yeni bir kan getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Haber: Gamze Yüksel

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.