SALMAN “Sorunları biz çözeriz”

“10 yıl başkanlık yaptın, Yalova’nın hangi sorununu çözdün?” diye soran CHP Adayı Salman:

 

Kazandığı seçimin Ankara’da YSK’da iptal edildiğini hatırlatan CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, “Sadece ben mağdur edilmedim, sandıktaki iradesi yok sayılan Yalova halkı da, hizmet etmemiz geciktirilen Yalova’da mağdur edildi. Yalova’nın zamanı boşa harcandı. 1 Haziran’da yeniden kazanıp, Yalova’yı dünya kenti yapacak, insanlara iş-aş sağlayacak projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

“Birinci önceliğimiz kentteki işsizliği çözmek. Binlerce insana iş-aş sağlayacak projelerimizle geliyoruz.”

“Öncelik İşsizliği Çözmek”

Yalova halkının ayrı ayrı iki dönem başkanlık etme fırsatı verdiği Koçal’ın hizmetleri ya da eserleri ile değil de olumsuz konularla anılmasının Yalova’nın 10 yılda neler kaybettiğinin en önemli göstergesi olduğunun altını çizen CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Salman, Yalova’nın yıllardır biriken sorunlarını çözebilecek tek ekibin kendisi ve arkadaşları olduğunu söyledi.

Konularında uzman bir ekiple ilk beş yıl için 40 proje hazırladıklarını ve bunları önceliklerine göre sıraladıklarını hatırlatan Salman, Yalovalılar’ın en önemli sorunlarından biri olan işsizlik sorununun çözümü için birden çok proje hazırladıklarını dile getirdi. Salman: “Öncelikli hedefimiz kentteki işsizliği çözmek. Gençlerimizin iş bulamadıkları için doğup büyüdüğü kentten kopmalarının, özellikle de beyin göçünün önüne geçmeliyiz. Yalova’nın gelişebilmesi, insanların refah düzeyinin artması için işsizliği ya çözmek ya çözmek zorundayız” dedi.

“Binlerce gencimize iş imkanı sağlayacağız”

Yapılacak yatırımların Yalova’ya Fuar ve Kongre Merkezi kimliği kazandıracağı gibi kentteki işsizliğe de çözüm getireceğini belirten Başkan Adayı Salman, “Yalova’da işsizlik maalesef Türkiye ortalamasının 3 puan üzerinde. Gençlerimiz işsizlik yüzünden başka şehirlere gitmek zorunda kalıyorlar. Yalova’ya çok acil olarak Kongre ve Fuar Merkezi kimliği kazandırmak zorundayız. 15 yılda bütün fırsatları kaçırdık. Bu önümüzdeki trenin son vagonu. Yalova Belediyesi’nin öncülüğünde Yalovalı işadamları ve esnaflarla birlikte ilimize kongre ve fuar merkezleri kurup, binlerce gencimize iş, esnaf ve işadamlarımıza da yeni gelir kaynakları yaratacağız. Yalova’nın coğrafi konumu ve potansiyeli en büyük avantajımız. Bu vagon kaçmamalı” şeklinde konuştu.

“Bin 500 kişiyi istihdam edecek”

Bütün projelerinin farklı amaçları olmasına karşın ortak noktalarının kentteki işsizliği çözmek ve daha fazla istihdam imkanı sağlamak olduğunu hatırlatan Başkan Adayı Salman, “Örneğin yeni yapılan otoyol üzerinde yapacağımız Highway Projemiz, ekonomimize katkı sağlayacağı gibi en az bin 500 kişiye de yeni bir iş kapısı olacak.

Körfez Köprüsü ve Otoyolun yapımından sonra İzmit-Yalova ve Bursa Karayolu adeta bypass edilmiş olacak. Bu da başta bu yol üzerindeki işletmelere ve kent ekonomisinde ciddi ekonomik kayıplara neden olacak. Çözüm olarak, Bolu Highway örneğinden yola çıkarak Ticaret ve Sanayi Odamız ile Esnaf Odalarımız ile birlikte Yalova Belediyesi’nin öncülüğünde otoyol üzerine Yalova Highway’i kuracağız. Bolu Tüneli’nin açılması ile çökme noktasına gelen Bolu ekonomisi bu proje sayesinde yeniden canlandı. Bin 500 Bolulu burada istihdam ediliyor. Bizde hayata geçireceğimiz bu proje ile Yalova ekonomisinin yapılan otoyoldan en az etkilenmesini sağlayacağız. Hatta şimdikinden daha çok insanın bu sayede evine ekmek götürmesini sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.