SARIGÜL “TARİH VEFA SALMAN’I YAZACAK”

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 3 Mayıs Cumartesi günü, CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’a destek vermek için Yalova’ya geldi. CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, CHP İl Başkanı Özcan Özel ve partililer, Yalova Cumhuriyet Meydan’ında, davul ve zurnalar eşliğinde Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü karşıladılar. 

 

vefa salman

 

 CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, CHP İl Başkanı Özcan Özel ve partililer, Yalova Cumhuriyet Meydan’ında, davul ve zurnalar eşliğinde Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü karşıladılar.

 

 

         Mustafa Sarıgül, partililer ile beraber CHP İl Başkanlığına kadar yürüyerek, halkı selamladı.

 

      CHP İl Başkanlığı binasının önünde basın açıklaması yapan Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Yalovalılara seslenerek, ‘Yalova’daki antidemokratik, sandıkta yurttaşın verdiği kararı masa başında iktidarın gücüyle CHP’nin elinden alan anlayışa vatandaşımız en iyi şekilde cevap verecektir’ dedi.

 

mustafa-sarıgül-den-vefa-salman-a-destek-3

 

     Yalova’da 30 Mart’ta iptal edilen yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Sarıgül, ‘’Yalova sonuçlarını Yalovalı yurttaşlar tayin etti ancak çok ilginçtirki, İstanbul’da, Ankara’da sayımların dahi yapılmasına izin vermeyen iktidar, Ağrı’da belli ölçüde oyların sayılmasına izin verdi.Yalova’da ve Ağrı’da seçim kaybedildiği için de iptal kararı alelacele alındı. Bu demokrasi ayıbıdır. Yerel seçimler, demokrasi tarihine iyi bir şekilde yazılmayacak. Demokrasi açısından sandıklardaki felaketi ve seçim kurullarının yaptığı ayrıcalıkları yazacaktır. Seçim kurulları objektif karar vermedi. Yalova’da da siyasi bir karar verdiler. Yalova’da demokrasiye, barışa, özgürlük, örflerimize, törelerimize inanan, bayrağımıza ve toprağımıza bağlı olan binlerce vatandaşımız ve AK Partili kardeşlerimiz de bu kararın ne kadar yanlış olduğunu sandıkta verecekleri kararla göstereceklerdir’’.

 

           Yalova’nın Haziran ayında, ötekisi olmayan bir anlayışla yöneteceğini ifade eden Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü;

 

 

 

 

‘’Vefa Salman, sadece kendine oy verenlerin değil, kendine oy vermeyenlerin de başkanı olacaktır. Yalova’yı sevgi, şefkat dolu bir anlayışla dünya kamuoyunda turizmle buluşturacaktır. Yalova çok önemli bir kentimizdir. Yalova’yı inşallah Haziran ayında, ötekisi olmayan bir anlayış yönetecek. Yalova’da Cumhuriyetimizin değerleri, örf, töre ve geleneklerimiz kazanacak. Yalova’da başkanımızın ayrım gözetmeden hizmet üreteceğine inanıyorum. Yalova’daki antidemokratik, sandıkta yurttaşın verdiği kararı masa başında iktidarın gücüyle CHP’nin elinden alan anlayışa vatandaşımız en iyi şekilde cevap verecektir. Yalova’daki tüm vatandaşların demokrasi anlayışına güveniyorum. Allah’ım bizi belki de böyle imtihan ediyor. Allah’ım bana hiç kolay iş vermedi. Hep zor işler verdi ama unutmamalı ki, tarihi kolay işlerden değil, zor işlerden çıkan kahramanları yazar. Tarih, Vefa Salman’ı da Yalova’da zoru başaran birisi olarak yazacaktır’’ dedi.

 

MUSTAFA SARIGÜL, VEFA SALMAN VE MUHARREM İNCE’NİN KONUŞMALARINI

VİDEO HABERDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Haber : Gamze Yüksel  –  Video: Sezer Sevinçler

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.