“VEFA KADIN AĞIRLIKLI BİR SEMTTİR” AYAKTA ALKIŞLANDI

Geliri Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği’ ne bağışlanan ”Vefa Kadın Ağırlıklı Bir Semttir” Tiyatro Gösterisi  Yalova Halk Eğitim merkezi Konferans salonunda  gerçekleşti.
 

Salı akşamı 20:30′ da başlayan tiyatro gösterisi yaklaşık iki saat sürdü, birbirinden farklı oyunları izleyecilerin beğenisine sunan tiyatrocular gecenin sonunda izleyicilerden tam not aldı.
 

Tamer Taşcı’nın Yazıp ve yönettiği ”Vefa Kadın Ağırlıklı Bir Semttir” adlı oyunda Yrd.Doç.Dr.Beril Dönmez ve Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri sahne aldı.
 

Taşcı Sosyal Medya Hesabından yaptığı paylaşımda duygularını dile getirdi.

 

Muhteşem Yalova seyircisi bizi yalnız bırakmadınız minnettarız.Harika ağırlandık.Yalova’dan gitmek istemiyor ayaklarımız.Başta ‘Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği’ başkanı Sema Savaş’a ve bizi destekleyen,alkışlayan herkese en samimi sevgilerle.Hoşçakalın… diye yazdı..

 

 

Davetlilerin ayakta alkışladığı tiyatro gösterisi sonrası, Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Savaş, Yrd.Doç.Dr.Beril Dönmez’e bir demet çiçek takdim etti ve emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini sundu. Savaş ayrıca Dernek hakkında kısa bilgi verdi.

 

kan-ve-kök-hücre-1

 
Bizler acil kan ihtiyaçlarına destek olmak üzere “GÖNÜLLÜLÜK KANINIZDA VAR” sloganı ile 2012 Mayıs ayında Türkiye’ de bu amaç için kurulmuş ilk ve tek dernek olarak yola çıktık. Bu süreçte Lösemi başta olmak üzere; birçok kan kanseri hastasıyla karşılastık . Tedavileri sırasında sıklıkla kan ihtiyacı olan hastalarımıza yardımcı olmaya çalışırken,onların son tedavilerinin ; ”KEMİK İLİĞİ NAKLİ” olduğunu öğrendik . Bu aşamaya gelen bir hasta için tek çare ;sağlıklı kök hücreye sahip GÖNÜLLÜLER VERİCİLER. Kemik İliği Naklinin bir ameliyat olduğu inancı ,eksik ve yanlış bilgilerin yanısıra; ülkemiz koşulları sebebiyle birçok yaşamın son bulduğunu üzülerek gördük. Kurtarılabilecekken son bulan yaşamlar için Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.’dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.