ACI İLE GEÇEN 150 YIL FİLMİNE GÖRKEMLİ GALA

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin Çiftlikköy Belediyesi’nin ve sponsorların katkılarıyla organize ettiği Sürgün Çocukları – Acı İle Geçen 150 Yıl adlı filmin gala gecesi Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda yapıldı.

 

Çok sayıda vatandaşın ilgiyle izlediği gecede Kafkas sürgününün 150.yıldönümünde büyük sürgünün tüm dünyaya anlatılmasının hedeflendiğini belirten projenin fikir sahiplerinden Jade Mehmet Okçu, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

 

 

Çerkes sanatçılar İshak Akbay ve Sedat Sezan’ın adige ve karaçay dillerinde söylediği şarkılarla coşan izleyiciler, Kafkas dans grubu Eliya (Şimşek) ile Kafkas bölgesinden göçen farklı halkların folklor oyunlarını izleme şansı buldu. Gecede gösterileri Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Afşin Karyağdı ve eşi Sevinç Karyağdı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Cahit Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Alaattin Tunçbilek gibi isimler de izledi. Gecenin sonunda etkinliğe olan katkılarından dolayı Çiftlikköy Belediyesi adına Başkan Vekili Karyağdı’ya teşekkür plaketi verildi. Başkanvekili Afşin Karyağdı ve Başkan Danışmanı Sezer Köymen de, organizasyon adına sanatçılara plaket takdim ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.