AVRUPALI HEYET ÇİFTLİKKÖY’DE

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret eden Avrupa Birliği Comenius Projesi ‘Köprüler’ heyeti, Başkan Silpagar’dan ilçeyle ilgili bilgiler aldı. GSD Eğitim Vakfı Çiftlikköy Ortaokulu’nun dahil olduğu ‘Köprüler’ (Brigdes) adlı Comenius projesi kapsamında Çiftlikköy’e gelen heyette Almanya, İspanya ve Avusturya’dan konuklar yer aldı.

 

Konuk heyet, GSD Eğitim Vakfı Çiftlikköy Ortaokulu Müdürü Şenol Topal’la birlikte Başkan Silpagar’ı ziyaret etti. Heyete Çiftlikköy’le ilgili bilgiler veren Başkan Silpagar, Köprüler adlı projenin koordinatörü Michael Yahn’a Çiftlikköy Belediyesi’nin hediye şiltini takdim etti.

 

 

Proje Koordinatörü Michael Yahn’ın ilçede yapılacak projelerle ilgili sorularını da içtenlikle yanıtlayan Başkan Silpagar, “Çiftlikköy’ü bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Avrupa’dan gelecek yaşlı turizmine yönelik çalışmalarımız olacak. Çiftlikköy’ün geniş bir sahili var. Burada önümüzdeki sene gelecek özel bir gemi ile denizi temizleteceğiz ve burayı turizme yönelik hale getireceğiz. Etibank Tesisleri’ni aldığımız takdirde 7 yıldızlı marina yapacağız. Ayrıca sahil kesiminde kafeler, yeşil alanlar ve parklar olacak. Burası ayrıca bir deprem bölgesi, 1999’da büyük bir deprem yaşandı. Biz de kentsel dönüşüme önem veriyoruz. Bir kentsel master plan yaptırıyoruz. Bu plan tamamlandıktan sonra kentsel dönüşüme başlayacağız. Nurova Çiftliği bölgesinde lüks evler gelecek. Sahilde diğer yerlerde de kentsel dönüşümü yapacağız. Ada bazlı çözümlerle ilerleyeceğiz. Çiftlikköy’de yatay ulaşım var. Dikey ulaşımı da geliştireceğiz. Belediye ile Özdilek arasındaki kavşakta batçık veya bir başka çözümle yayaların ve bisikletlerin kolay geçişini sağlayacağız. Kara Kilise gibi bir değerimiz var, tarihi eserler tüm dünyaya mal olmuş yapılardır. Buraya gereken değeri vereceğiz” diye konuştu.

 

Proje Koordinatörü Michael Yahn ise burada olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Projemiz Türkiye’ye yaptığımız bu yolculukla sona eriyor ancak gelecekte Çiftlikköy’e geldiğimizde tüm bu projelerinizin gerçekleştiğini görmek bizleri son derece mutlu edecek” dedi. AB Proje Heyeti, proje ekibine gösterdiği yakın ilgiden dolayı Başkan Silpagar’a teşekkürlerini iletti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.