BERAT KANDİLİ MESAJLARI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun‘un Mesajı

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, önümüzdeki Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan mübarek Cuma gecesinde idrak edeceğimiz Berat Kandili münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

temel-çoşkun-18-nisan-2014

 ‘Mübarek Ramazan Ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, biz Müslümanlara, manevi yönden bir muhasebe yapmamızı ve bizi Yaratan Rabbimizin sonsuz rahmetine, bereketine ve merhametine her daim iltica etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatan önemli bir vesiledir’ diyen Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “Berat Kandili, bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı ve uzak durmayı, etrafımızdaki insanların da uzak durması için kulluk vazifelerimizi yerimize getirmeyi işaret eder, anlatır.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir. Bu mübarek gecede mahlûkatın bir sene içindeki rızklarına, zengin veya fakir, aziz veya zelil olacaklarına, ihya veya imate edileceklerine, dair Allah tarafından meleklere malumat verileceği beyan olunmaktadır. 

Bu misalin ışığında manevi hayatımıza ve faaliyetlerimize bakalım. Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebeye tabi olması gayet tabiidir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve yurt dışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızla birlikte bütün İslâm âleminin Berat Kandilini kutlarım. İslâm alemi olarak barış, huzur ve güven içerisinde, arınmış gönüllerle, günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” dedi.

ak-parti-il-başkanı-yusuf-ziya-öztabakın-BERAT-KANDİLİ-MESAJI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın Mesajı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında; ‘Siz değerli halkımız başta olmak üzere İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

 

başkan-vefa-salman

 

Başkan Salman, mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

 

“11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın mutluluğunu içerisindeyiz. Dinimiz için anlamlı bu özel gecelerde dargınlık ve kırgınlıkları bir kenara bırakmalı, yaşantımızı bir kez daha gözden geçirmeliyiz. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir. Ülke olarak hassas süreçten geçtiğimiz şu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirileceği bir kandil diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Berat Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diler, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz eder saygılar sunarım”dedi.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.