ÇİFTLİKKÖY’DE RAMAZAN COŞKUSU

Çiftlikköy’de Ramazan akşamları coşkulu başladı. Çiftlikköy Belediyesi’nin bu yıl ilk kez organize ettiği Ramazan Şehri, havai fişek gösterileri ve Türk Sanat Müziği konseriyle start aldı.

 

Çiftlikköy sahilinde mokamp mevkiisinde kurulan Ramazan şehrine büyük ilgi gösteren ilçe halkı, ilk akşamda konser alanını doldurdu.

 

 

Ramazan şenliklerinin ilk akşamında ilçe halkına hitaben bir konuşma yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Bu yıl ilk kez Çiftlikköyümüzde Ramazan boyunca eğlencelerin ve çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceği böyle bir etkinlik tertipliyoruz. Amacımız Çiftlikköy’de Ramazan şenliklerinin geleneksel hale gelmesi ve uzun yıllar boyunca sürmesidir. Bu yıl ilk defa bu şenlikleri başlatıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gelecek yıl kumsalda da eğlencelerin yapılacağı, Türk kahvesini yudumlayarak insanlarımızın Ramazan akşamlarının tadına varacağı daha geniş kapsamlı bir etkinlik yapmak istiyoruz” dedi. Ramazan boyunca şenliklerin mokampta süreceğini belirten Başkan Silpagar, herkese bol ve bereketli bir Ramazan dilediklerini kaydetti. Ramazan Şehri’nde ilk akşam havai fişek gösterilerinin ardından Yalova’nın değerli müzik grubu Hasad Vakti’nin sanat müziği ve tasavvuf şarkılarını dinleyen Çiftlikköylüler, ay boyunca Zekai Tunca’dan Şahsenem’e kadar çeşitli sanatçıların konserleriyle coşacak. Hava muhalefeti nedeniyle ilk gün yapılmayan şenliklerin resmi açılışı ise protokolün de katılımıyla önümüzdeki hafta Zekai Tunca konseriyle gerçekleştirilecek.

Şenlik Programı için : Program

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.