İLK HEDEF MİLLİ TAKIMA SPORCU YETİŞTİRMEK

 

 

Türkiye Tenis Federasyonu 8-9-10 yaş yaz kupası tenis turnuvası 16-21 Haziran 2014 tarihleri arasında 6 gün süreyle İzmit Tenis Kulübü Tesislerinde yapıldı.. Bu turnuvaya katılan Yalova Tenis Kulübü sporcuları elde ettikleri başarılarına bir yenisini daha eklediler. Ülkemizin en büyük illerinden İstanbul, Bursa, Sakarya, İzmit ve diğer bazı İllerden katılan sporcularla 6 gün süreyle karşı karşıya gelen sporcularımız zorlu rakiplerini bir bir eleyerek Yalova Tenis Kulübünü ve İlimizi bir kez daha en iyi bir şekilde temsil ettiler. Yalova Tenis Kulübü Başkanı Nurullah BAŞOL yaptığı açıklamada; Bu turnuvada sporcularımızdan Sarp Ege Seyrek ve Egemen Atak Birinci, Emirhan Demir Conculation grubu 10 yaş birincisi, Şeyda Üzümcü ise 10 yaş ikincisi olmuşlardır. Bu denli güçlü kulüp sporcuları içinden birincilik kazanmış olmak Yalova Tenis Kulübü ve İlimiz için bir gurur kaynağı olmuştur. 2014 yılı içinde bu yaş gurubunda katıldığımız tüm turnuvalarda başarılarımızı devam ettirdik. 2014 yılı içinde başarıdan başarıya koşan bu sporcularımızı yetiştiren Antrenörlerimiz Hüseyin Tunç ve Selami Yıldız Hocamızı Yönetim Kurulu adına elde ettikleri bu başarılarından dolayı kutluyorum. Elde ettikleri bu başarılarını artan bir ivme ile devam ettireceklerinden de hiç şüphemiz yoktur.

İlk-Hedef-Milli-Takıma-Sporcu-Yetiştirmek-1

Her zaman ifade ettiğimiz gibi Yalova Tenis Kulübü olarak önceliklerimizden birincisi Kurumsallığımızı tesis etmek ve bunu sürdürülebilir bir hale getirmektir. Başarı sağlamanın diğer bir ayağı ise Kulüp yönetimi, Antrenörler, Sporcular ve sporcu Velileri arasındaki uyum ve koordinasyon, planlı çalışma, takip ve koordinasyon, gözetim ve denetimi ilke edinmek ve bu ilkeler doğrultusunda çalışmaları sürdürmekten geçmektedir. Her zaman eksikliklerimizi, bizlere iletilen tavsiye ve istekleri göz önünde tutmakta bunları değerlendirmekte ve alınması gereken önlemleri hiç vakit geçirmeden karara bağlamaktayız. Tüm bu ilkeler ve çalışmalarımız ışığında önümüzdeki 2-3 yıl içinde Yalova Tenis Kulübü kurumsallığını tamamlamış olarak hizmete devam edecektir.

İlk-Hedef-Milli-Takıma-Sporcu-Yetiştirmek-2

2009 tarihinde kurulan Yalova Tenis Kulübümüze kurulduğu günden bu güne kadar yardım ve desteğini her zaman eksik etmeyen bir önceki Belediye Başkanımız Sayın Yakup Bilgin Koçal’a, Alt yapımızın imalatı esnasında çok önemli ayni yardımlarda bulunan ve burada adlarını tek tek sayamadığım özel ve tüzel kişi ve kuruluşlara, kulüp üyelerimize, bu güne kadar görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize Teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman’ın da aynı şekilde spora ve sivil toplum kuruluşlarına karşı duyduğu pozitif duyarlılık da bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Bu vesileyle kendisini kutluyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz. Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.