İNCE ile SALMAN SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

 CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Beyaz çay bahçesinde yaptığı açıklamada “İşlem bitmiştir. Seçimi aldık. Zaten biz 30 Mart’ta seçimi almıştık. Bir hakkın, bir mağduriyetin giderilmesi oldu bu.” dedi. 

 

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ VE YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE VE YALOVA BELEDİYE BAŞKANI VEFA SALMAN’IN 1 HAZİRAN YEREL SEÇİM SONUÇUNU DEĞERLENDİRME KONUŞMALARININ TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

İNCE “Başka partilere mensup kardeşlerimiz de partimize oy verdi. Onlara teşekkür ediyorum, gözlerinden, ellerinden öpüyorum. Asla bunu inkar etmiyoruz. Türkiye’de konuşulan bir çatı olayını işte siz Yalova’da gerçekleştirdiniz. Çatı bu. Türkiye’ye moral oldunuz. Türkiye’nin vicdanlarını ve yüreğini rahatlattınız. Türkiye’de beraber olursak diri olursak neler yapabileceğimizi gösterdik. Bir yanda devletin gücü, bir yanda milletin gücü. Millet, devletin gücünü yenmiştir. Sokak aralarındaki bakanlar, meydanlarda vaat veren Başbakan, sokak aralarındaki milletvekilleri, devletin valisi, aklına kim geliyorsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin bankası, parası, devleti, gücü, bakanlığı, greyderi, dozeri, tankı, topu ne varsa geldiler ama geldikleri gibi gittiler.”

İNCE konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’de konuşulan bir çatı olayını işte siz Yalova’da göstereceksiniz. İşte çatı bu. Türkiye’ye moral oldunuz. Türkiye’nin vicdanlarını rahatlattınız.Türkiye’nin yüreğini rahatlattınız. Türkiye’de beraber olursak, bir olursak, diri olursak neler yapabileceğimizi gösterdiniz. Bir yandan devletin gücü, bir yandan milletin gücü. Millet, devletin gücünü yenmiştir” dedi.

Konuşmasında, “Emin olun ki, Vefa Salman adaletli olacaktır” diyen İnce, şöyle devam etti: “Vefa Salman sizin de belediye başkanınız olacak. Yalova Belediyesi emin olun ki yolsuzlukla anılmayacaktır. Emin olun ki milletvekili Muharrem İnce, belediyenin işlerine burnunu sokmayacaktır. Ankara’da yardımcı olacağım bir şey varsa, her belediye başkanına olduğu gibi Vefa Salman kardeşime de yardımcı olacağım. Biz bu seçimi Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleriyle almadık. Başka partilere mensup kardeşlerim bizim partimize yöneldi. Onlara teşekkür ediyorum, gözlerinden öpüyorum, ellerinden öpüyorum. Asla bunu inkar etmiyoruz. 

Türkiye’de konuşulan bir çatı olayını işte siz Yalova’da göstereceksiniz. İşte çatı bu. Türkiye’ye moral oldunuz.Türkiye’nin vicdanlarını rahatlattınız. Türkiye’nin yüreğini rahatlattınız.Türkiye’de beraber olursak, bir olursak, diri olursak neler yapabileceğimizi gösterdiniz. Bir yandan devletin gücü, bir yandan milletin gücü. Millet, devletin gücünü yenmiştir. Bakanlar, meydanlarda vaaz veren Başbakan, sokak aralarındaki milletvekilleri, devletin valisi, aklınıza kim geliyorsaTürkiye Cumhuriyeti’nin bankası, parası, devleti, gücü, dozeri, tankı ne varsa geldiler, geldikleri gibi gittiler. Bu yarışta bizler siyasetçi olarak meydanlardaydık ama devletin memurları da dışarıdaydı.”

İNCE, Türkiye’de bir çığır açıldığını ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Türkiye’de nelerin yapılabileceğinin gösterildiğini de ifade ederek, “Bize destek olan herkesten Allah razı olsun. Başı örtülüler destek oldu. Tankınla gel, topunla gel, bakanınla, dozerinle gel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanınla gel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanınla gel,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanınla gel, Yalova’ya çadır kuracağım deyip gelemeyen Melih Gökçek’le gel. Ey Başbakan, eğer bunlar yetmiyorsa Obama ile birlikte gel.” dedi.

 

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN, 1 Haziran seçimlerini kazanmasının ardından düzenlediği basın toplantısında tüm Yalova halkına sonsuz teşekkürlerini sunarken, seçimlerde kendisine gönül veren birçok isimsiz kahraman olduğunu söyledi.

 

 

Salman,  seçim kahramanı olarak İstanbul’dan Yalova’ya ambulansla  gelerek sedye üzerinde oy kullanmaya gelen Ersin Şençok’u 1 Haziran seçimlerinin kahramanı ilan etti.

 

vefa-salmanın-kahraman-ilan-etti-bayan

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN, 1 Haziran seçimleri için İstanbul’da Hastanede yatılı olarak tedavi gören ve Vefa Salman’ı desteklemek için Yalova’ya ambulansla gelerek sedyede oy kullanan  Ersin Şençok adlı seçmenle, oy kullandığı Öğretmen Yusuf Ziya ilköğretim okulunda tesadüfen karşılaştı.

 

 

Sedyeyle oy kullanan seçmenle okul bahçesinde karşılaşan ve duygulu anlar yaşayan Vefa Salman, “Yalova’da  seçimleri kazanmama neden olan birçok isimsiz kahraman vardır. Ancak, beni en çok etkileyen İstanbul’dan Yalova’ya ambulansla gelerek sedye üzerinde oy kullanmaya gelen Ersin Şençok olmuştur. 1 Haziran seçiminin kahramanı olmuştur. Kendisine acil şifalar diliyorum” dedi.

 

 

 

Salman, Keşke Belediye Başkanı Olmasaydım da AKP’li Sandık Görevlisi Kalp Krizi Geçirmesiydi.

 

 

Aynı okulda sandık görevlilerini ziyaret eden ve Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulunda 1221 nolu sandıkta görevli AKP’li sandık görevlisi Ahmet Küçük’ün kalp krizi geçirerek yoğun bakıma alınmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirten Salman “ bir insanın hayatı bir kentin belediye başkanı olmasından daha önemlidir. Üzüntülüyüm. Keşke ben belediye başkanı seçilmeseydim de O arkadaşımız da kalp krizi geçirerek yoğun bakımda olmasaydı” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.